REKLAMA

Warszawa: CBA sprawdza jak przygotowano mecz otwarcia MŚ w Siatkówce w 2014 r.

  • Autor: PAP/GP
  • 25 sierpnia 2016 12:36
Warszawa: CBA sprawdza jak przygotowano mecz otwarcia MŚ w Siatkówce w 2014 r. W 2014 roku na Stadionie Narodowym zainaugurowano Mistrzostwa Świata w Siatkówce .(fot.: Lukas Plewnia/flickr.comCC BY-SA 2.0)

• Agenci CBA zabezpieczyli dokumenty i dane związane z wydaną przez stołeczny ratusz.
• Kroki podjęto bo pojawiły się podejrzenia dotyczące organizacji na Stadionie Narodowym meczu otwarcia mistrzostw świata w siatkówce w 2014 r.
• Prokuratura prowadzi śledztwo ws. wręczenia łapówki za wydanie tej decyzji.

CBA poinformowało o tym w czwartek (25 sierpnia). Funkcjonariusze Biura na zlecenie prokuratury zabezpieczyli dokumenty i dane komputerowe w Burze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz w miejscu zamieszkania rzeczoznawcy z zakresu systemów przeciwpożarowych, który - jak podało RMF FM - mieszka w Wielkopolsce.

Dokumenty i dane były - jak podało CBA - "związane z wydaną przez stołeczny urząd pozytywną decyzją w zakresie możliwości organizacji przez PZPS meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej w 2014 r.". Wydanie decyzji było uzależnione od opinii straży pożarnej w zakresie prawidłowości działania systemu przeciwpożarowego na stadionie, w tym funkcjonowania systemu ostrzegawczego niezbędnego do przeprowadzenia imprezy masowej.

"Działania CBA i prokuratury mają związek z śledztwem prowadzonym w sprawie wręczenia korzyści majątkowej w zamian za wydanie tej pozytywnej decyzji" - poinformowało CBA.

Czytaj: Politycy PiS związani z służbami negują jakoby CBA działała politycznie w Warszawie

Czynności procesowe w tej sprawie przeprowadzili funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA. Zlecił je Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce odbył się w Warszawie 30 sierpnia 2014 r. Na Stadionie Narodowym rywalizację drużyn Polski i Serbii oglądało blisko 70 tys. widzów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA