REKLAMA

Warszawa już korzysta na małej ustawie reprywatyzacyjnej

  • Autor: PAP/JS
  • 19 września 2016 12:48
Warszawa już korzysta na małej ustawie reprywatyzacyjnej Ustawa dot. gruntów warszawskich, potocznie nazywana "małą ustawą reprywatyzacyjną", weszła w życie 17 września (fot.pixabay)

• Wiceprezydent stolicy Witold Pahl poinformował, że wydana została pierwsza decyzja o odmowie zwrotu nieruchomości na podstawie tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej.
• Chodzi o boisko przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza przy ul. Saskiej 59.

- Stoimy dzisiaj na boisku, które na pewno już - w oparciu o te przepisy - będzie należało do wszystkich mieszkańców Warszawy. To jest pierwsza decyzja odmowna, która została wydana w oparciu o tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną - powiedział Pahl na konferencji prasowej.

Zapewnił, że od tej pory miasto będzie wydawać bardzo dużo podobnych decyzji, o których będzie na bieżąco informować.

Jak wyjaśnił zastępca burmistrza Pragi-Południe Jarosław Karcz roszczenia dotyczyły pięciu działek na terenie boiska szkolnego. Zaznaczył, że roszczenia pojawiły się dopiero po wybudowaniu boiska.

Czytaj też: PO chce wspomagać powstańców warszawskich

Karcz dodał, że obecnie na Pradze-Południe są roszczenia do 37 nieruchomości zajmowanych przez placówki oświatowe.

Ustawa dot. gruntów warszawskich, potocznie nazywana "małą ustawą reprywatyzacyjną", weszła w życie 17 września. Jest ona próbą uporządkowania wieloletnich problemów i sporów prawnych dotyczących stołecznych gruntów. Jej celem jest likwidacja patologii związanych z nieuregulowaniem własnościowym nieruchomości - chodzi m.in. o handel roszczeniami. W procederze tym różne podmioty skupują od byłych właścicieli roszczenia do nieruchomości, przejmują grunty, a następnie zarabiają na ich sprzedaży po znacznie wyższych cenach rynkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA