REKLAMA

Warszawa: Policja i BOR zabezpieczyła broń w hotelu

  • Autor: GP
  • 11 października 2016 11:57
Warszawa: Policja i BOR zabezpieczyła broń w hotelu Funkcjonariusze policji wyrazili wdzięczność za możliwość sprawdzenia się w terenie, ukierunkowali ją w stronę obsługi i właściciela hotelu. (fot.:policja.pl)

• Na szczęście były to tylko ćwiczenia.
• Policja ćwiczyła w poniedziałek (10 października) z BOR i innymi służbami sytuacje kryzysowe, w tym zatrzymanie napastników i zabezpieczenie broni oraz materiałów niebezpiecznych.
• Teatrem ćwiczeń i koordynacji współpracy był hotel w Warszawie.

Komenda Stołeczna Policji w Warszawie informuje, że odbyły się specjalne ćwiczenia funkcjonariuszy tej jednostki policji. Wraz z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu oraz Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzono ćwiczenia w poniedziałek (10 października).

Miejscem próby działania w sytuacji kryzysowej był hotel InterContinental w Warszawie. Jego pracownicy także brali udział w symulowanym kryzysie.

Czytaj: Szef MSWiA zapewnia, że mapa zagrożeń w Polsce działa

Przeprowadzono w ramach ćwiczeń sprawdzenie przemieszczanie się w zagrożonym obiekcie funkcjonariuszy, oczywiście zatrzymanie napastników i zabezpieczenie broni oraz materiałów niebezpiecznych, którymi mogą dysponować potencjalni agresorzy.

- Bardzo się cieszę z tej współpracy - mówił dyrektor hotelu, w którym zorganizowano ćwiczenia, źródło: policja.pl

Policjanci z Wydziału Realizacyjnego KSP, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu weryfikowali również poprawność reagowania pracowników ochrony hotelowej na różne zagrożenie.

- Bardzo się cieszę z tej współpracy, to nie są pierwsze i nie będą to ostatnie ćwiczenia w tym hotelu. Pozwalają na doskonalenie naszych procedur, integracji pracowników i ich współdziałania z odpowiednimi służbami. Bardzo istotne jest to, że ćwiczenia są dobrze odbierane przez naszych gości, zdających sobie sprawę z tego, jak poważnie traktujemy ich bezpieczeństwo - podsumował Marten Schoenrock, dyrektor generalny hotelu, który stał się teatrem ćwiczeń.

Czytaj: MSWiA proponuje zmiany w przepisach BHP

Policja wyraziła też wdzięczność za możliwość skorzystania z budynku.

- Dla policji jest to możliwość ćwiczenia na obiekcie w realnych warunkach, a dla obsługi obiektu możliwość przetestowania własnych procedur. Ćwiczenia pozwalają na zgranie wszystkich służb, podmiotów i instytucji, które biorą w nich udział - przypominał asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy komendanta stołecznego Policji.

- Dla policji jest to możliwość ćwiczenia na obiekcie w realnych warunkach - mówił asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy komendanta stołecznego Policji, źródło: policja.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA