REKLAMA

Warszawa. Uroczystość w 14. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy

 • Autor: pt/pap
 • 18 listopada 2016 12:30
Warszawa. Uroczystość w 14. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy Tablica na pl. Bankowym, gdzie swoją siedzibę mają wojewoda mazowiecki i prezydent Warszawy, została odsłonięta w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia br. (fot.um.warzawa)

• W przypadającą w piątek 14. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy wieńce pod tablicą na pl. Bankowym złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
• W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów. Odbyła się w asyście wojskowej.

Modlitwę odmówił o. Zdzisław Tokarczyk. "Wszyscy czujemy się dłużnikami wobec pana Boga (...), ale jesteśmy także dłużnikami wobec naszych rodziców, pasterzy, wychowawców, którzy na różnych drogach słowem i przykładem kształtowali naszą osobowość, uczyli nas prawdy, miłości i poświęcenia dla bliźnich. Takim Polakiem, wychowawcą, przewodnikiem i wzorem służby ojczyźnie był śp. prezydent RP Lech Kaczyński" - powiedział.

"Pragniemy utrwalić w sercach, umysłach i w tej tablicy pamięć o tym patriocie, państwowcu oddanemu Warszawie i Polsce, swojej ojczyźnie" - podkreślił o. Tokarczyk.

Wieńce przed tablicą złożyli: prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński wraz z wicemarszałkami Joachimem Brudzińskim i Ryszardem Terleckim, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, w imieniu marszałka Senatu senator Jan Maria Jackowski, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, szef MON Antoni Macierewicz, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, minister środowiska Jan Szyszko, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Tablica na pl. Bankowym, gdzie swoją siedzibę mają wojewoda mazowiecki i prezydent Warszawy, została odsłonięta w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia br. W ostatnich dniach na głazie wymieniono podobiznę Lecha Kaczyńskiego.

Lech Kaczyński, b. prezydent Polski, ofiara katastrofy smoleńskiej, był prezydentem stolicy w latach 2002-2005.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Kim 2016-11-22 13:27:18
  Niedługo specjaliści z Korei Północnej będę do nas przyjeżdżać aby się uczyć jak krzewić kult Wielkiego Brata.
 • Manfred 2016-11-19 22:35:37
  Przecież to nie jest płaskorzeźba Lecha Kaczyńskiego, bo każdy uświadamia sobie jak za życia wyglądał, to może być Kiry łow. A ten ostatnio - raczej przypomina któregoś z działaczy rządowych mongolskich lub chińskich. A ponadto co Polaków , po latach odejścia, obchodzi co kiedy robił i gdzie był L. Kaczyński , nas interesuje sprzeciw narodowy jego brata Jarosława, na co nie ma zgody !
 • EuPi 2016-11-19 19:04:31
  Od kiedy zaczniemy obchodzić rocznice pierwszego wysikania się Lecha do nocnika? Prezesie, podaj datę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA