REKLAMA

Wassermann: Pierwsi świadkowie przed komisją śledczą w listopadzie

  • Autor: PAP/JS
  • 05 października 2016 14:53
Wassermann: Pierwsi świadkowie przed komisją śledczą w listopadzie Szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) (fot. Youtube.com)

• W pierwszej dekadzie listopada rozpoczną się przesłuchania świadków przed komisją śledczą ds. Amber Gold - poinformowała szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS).
• Dodała, że planowane jest też przesłuchanie przez komisję twórców Amber Gold Marcina i Katarzyny P. w Gdańsku.

- Wstępnie chcemy rozpocząć przesłuchania w listopadzie: 8, 9, 10 listopada - powiedziała przewodnicząca komisji po jej środowym posiedzeniu. Dodała, że to, ilu świadków zostanie wówczas przesłuchanych, zależy od tego, jakie osoby zostaną wezwane.

- Musicie państwo uzbroić się w cierpliwość, nie będą dziś padały z moich ust żadne nazwiska w odniesieniu do konkretnych osób do przesłuchania, jest jeszcze na to za wcześnie - zaznaczyła.

Jak poinformowała wszystko wskazuje jednak na to, że w późniejszym terminie dojdzie także do przesłuchania przez komisję w budynku Sądu Okręgowego w Gdańsku małżonków P.

Czytaj też: Państwo zwróci pieniądze za Amber Gold?

- Uważam, że najpierw powinniśmy pozyskać pewną wiedzę od innych organów i dopiero potem przesłuchać oskarżonych - powiedziała Wassermann. Dodała, że jeśli chodzi o jawność przesłuchania małżeństwa P., to komisja dopiero będzie podejmowała decyzję w tej sprawie.

Według śledczych, Marcin P. i jego żona Katarzyna oszukali w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Marcin P. został oskarżony o cztery przestępstwa, a Katarzyna P. o 10. Grożą im kary do 15 lat więzienia. Proces Marcina P. i jego żony trwa od 21 marca przed gdańskim Sądem Okręgowym.

Kolejne posiedzenie komisji śledczej zaplanowano na 19 października. Wówczas członkowie komisji mają przedstawić wstępne propozycje dotyczące listy świadków. Jak zaznaczyła Wassermann na tym posiedzeniu powinien zostać przyjęty przez komisję wstępny harmonogram przesłuchań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • hans klos 2016-10-05 15:01:09
    planowane jest przesłuchanie twórców Amber Gold Marcina i Katarzyny P. ?????? To ZUPEŁNIE zbędne, przecież oni nie są z PO.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA