REKLAMA

Waszczykowski: Efekty pracy Komisji Weneckiej są skrajnie stronnicze

  • Autor: PAP
  • 14 października 2016 10:20
Waszczykowski: Efekty pracy Komisji Weneckiej są skrajnie stronnicze Na posiedzeniu Komisji Weneckiej nie będzie przedstawiciela polskiego rządu. (fot. MSZ)

Uznaliśmy, że trzeba podjąć taką decyzję, bo ostatnie oceny i sposób działania Komisji Weneckiej są skrajnie stronnicze - oświadczył minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski pytany, dlaczego nie będzie przedstawiciela polski na piątkowym (14 października) posiedzeniu Komisji Weneckiej.

- W raportach Komisji Weneckiej nie bierze się absolutnie pod uwagę opinii jednej strony, czyli strony parlamentarno-rządowej, czyli większości rządowej, parlamentarnej. W tej chwili bierze się pod uwagę tylko i wyłącznie argumenty Trybunału Konstytucyjnego, pana (Andrzeja) Rzeplińskiego. Stąd też uznaliśmy, że nie ma sensu kontynuować tej współpracy, ponieważ i działanie, i procedury, i potem efekty pracy Komisji są skrajnie stronnicze - dodał szef MSZ w TVP1.

W piątek (14 października) na sesji plenarnej Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, przyjmie opinię na temat nowej polskiej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Projekt opinii został sporządzony po wrześniowej wizycie delegacji Komisji w Warszawie. Na posiedzeniu nie będzie przedstawiciela polskiego rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zenon z Elei 2016-10-14 12:44:41
    Brawo PIS! Dokopmy jeszcze kosmitom i już tylko Orban i Putin Bedą waszymi kolegami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA