REKLAMA

Waszczykowski: Juncker zapewniał, że Komisja nie będzie interweniować

  • Autor: GP
  • 25 stycznia 2016 09:37
Waszczykowski: Juncker zapewniał, że Komisja nie będzie interweniować Według Waszczykowskiego Szef Komisji Europejskiej w rozmowie z premier Szydło zapewniał, że KE nie podejmie działań wobec Polski. (fot.twitter.com)

· W rozmowie na antenie radia TOK FM szef MSZ komentował nowe działania Komisji Europejskiej wobec Polski.
· Waszczykowski wyraził wątpliwości wobec działań szefa komisji Jeana Claudea Junckera i poddał w wątpliwość dobrą wolę instytucji europejskiej.
· Waszczykowski określił, że zarówno Juncker jak i Timmermans mogli oszukać delegację polską w zeszłym tygodniu.

- To nas wprowadzono w błąd – odpowiadał szef polskiego MSZ pytany o kolejne kroki KE wobec Polski. - W rozmowie z premier Beatą Szydło Juncker zapewniał nas, że (Komisja zachowa bierność – red.). Być może to my zostaliśmy oszukani - powątpiewał szef MSZ.

Sprawdź, jaka przyszłość może czekać Donalda Tuska w Polsce.

Według Waszczykowskiego Szef Komisji Europejskiej, do którego dziennikarze mają bezgraniczne zaufanie, w rozmowie z premier Szydło zapewniał, że KE nie podejmie żadnych działań wobec naszego kraju.

- Będzie dyskusja i tyle - relacjonował spotkanie minister, zaznaczając, że sam był na nim obecny. -  Później w błąd wprowadził nas Timmermans, który mówił, że KE podjęła decyzję (o wszczęciu postępowania wobec Polski - red.) jednomyślnie. Nie było żadnego głosowania.

Przeczytaj więcej o relacjach polscy politycy, komisarze europejscy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA