REKLAMA

Waszczykowski na spotkaniu z ambasadorem Republiki Kazachstanu

  • Autor: PAP/JS
  • 07 października 2016 21:41
Waszczykowski na spotkaniu z  ambasadorem Republiki Kazachstanu Minister Witold Waszczykowski spotkał się ambasadorem Republiki Kazachstanu Ałtajem Abibułłajewem (fot. MSZ/twitter)

• Minister Witold Waszczykowski spotkał się ambasadorem Republiki Kazachstanu Ałtajem Abibułłajewem.
• Podczas rozmowy omówiono relacje dwustronne, w tym kwestie dotyczące Polaków w Kazachstanie oraz sytuację polityczną i gospodarczą w regionie Azji Centralnej.

Rozmówcy wymienili opinie na temat przyszłych kontaktów bilateralnych oraz uczestnictwa Polski w Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017, która odbędzie się jesienią przyszłego roku w Astanie.

Czytaj też: Szef MSZ: Polsko-francuskie konsultacje przełożone, nie odwołane

Szef MSZ podkreślił znaczenie wizyty Prezydenta Nursułtana Nazarbajewa w Polsce w sierpniu br. Wyraził też przekonanie, że przyjęta podczas wizyty przez Prezydentów Polski i Kazachstanu deklaracja o współpracy gospodarczej między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Kazachstanu przyczyni się do zdynamizowania relacji dwustronnych w wymiarze międzypaństwowym i regionalnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA