REKLAMA

Waszczykowski podsumował wizytę w Mińsku i spotkanie z Alaksandrem Łukaszenką

  • Autor: GP
  • 23 marca 2016 14:52
Waszczykowski podsumował wizytę w Mińsku i spotkanie z Alaksandrem Łukaszenką Minister Waszczykowski w Grodnie. (fot.:twitter.com/MSZ_RP)

Po spotkaniu z białoruskim prezydentem minister Witold Waszczykowski zaznaczył, że liczy na kontynuowanie spotkań. Jednym z tematów poruszonych na spotkaniu polityków była kwestia polskiej mniejszości na Białorusi.

Szef polskiego MSZ rozmawiał w Mińsku z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką. Rozmowa była częścią wizyty polskiego ministra u naszego wschodniego sąsiada. Po spotkaniu Waszczykowski podsumował rozmowę tymi słowami:

- Białoruski przywódca ucieszył się, że po wielu latach braku kontaktów doszło do takiego spotkania - mówił minister. - Wyraził chęć kontynuowania tych spotkań gdziekolwiek.

Dopytywany o szczegóły spotkania i poruszone tematy minister relacjonował, że są w relacjach polsko-białoruskich kwestie wymagające wyjaśnienia, w tym trudna sprawa przejść granicznych i przygranicznego ruchu granicznego.

- Oczywiście rozmawialiśmy o sytuacji Polaków mieszkających na Białorusi - kontynuował Waszczykowski. - Nie chcę robić wielkich nadziei ale jest szansa na rozmowy które mogą doprowadzić do porozumienia.

Przeczytaj: Polacy w kraju i za granicą o migrantach zarobkowych

Witold Waszczykowski dodał kończąc spotkanie z przedstawicielami mediów, że omawiano również sytuację międzynarodową w regionie, w tym ważne dla obu państw zakończenie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kaloo 2016-03-28 11:54:42
    A mnie ciekawi czy Waszczykowski obiecał zakończenie wygłupów z podjudzaniem tamtejszych Polaków przeciwko swoim władzom.Na razie wydano kilkadziesiąt mln (o ile nie wiecej) na obalenie Łukaszenki przez polskich agentów i jedynym zyskiem były baty jakie im sprawił OMON.Pożytek z "naszej" odmiany Wolnej Europy w wersji telewizyjnej jest żaden,a jedynie prowadzi do stałych zadrażnień.Może więc trochę pragmatyzmu nam nie zaszkodzi.
  • Polska się przebudziła! 2016-03-23 16:00:42
    Brygada się dogaduje! Podlasie swołocz w bastionie PiS triumfuje. Ponad 60% mieszkańców Podlasia pochodzeniem są z dawnego ZSRR(ziem Białoruskich ,Ukraińskich i Rosyjskich, bliżej im do matki Rosji jak do Polski), zajmują obecnie ważne stanowiska administracji publicznej w Polsce, zaś prawdziwi patrioci o korzeniach polskich są dyskryminowani, taka jest prawda o PiS, skąd wywodzą się Kaczyńscy?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA