REKLAMA

Waszczykowski w Kijowie: Polska będzie wspierać reformy na Ukrainie

  • Autor: PAP/AT
  • 15 września 2016 06:50
Waszczykowski w Kijowie: Polska będzie wspierać reformy na Ukrainie Minister Witold Waszczykowski rozmawiał o bezpieczeństwie Ukrainy z szefami MSZ Niemiec i Francji (fot.msz.gov.p/Sebastian Indral)

• Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski spotkał się w Kijowie z ministrami spraw zagranicznych Niemiec i Francji.
• Tematami rozmów były bezpieczeństwo Ukrainy w związku z jej konfliktem z Rosją i intensyfikacja współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego.

Witold Waszczykowski uczestniczył także we wspólnych rozmowach z komisarzem UE ds. polityki sąsiedztwa, Johannesem Hahnem, szefem brytyjskiej dyplomacji Borisem Johnsonem i ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawłem Klimkinem.

"W trakcie tych spotkań minister Waszczykowski wyraził poparcie Polski dla istotnych reform na Ukrainie. Zadeklarował również dalsze wspieranie tych reform" - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Podczas spotkania ministra Waszczykowskiego z szefami dyplomacji Niemiec i Francji, Frankiem-Walterem Steinmeierem i Jean-Markiem Ayrault rozmawiano przede wszystkim o bezpieczeństwie w regionie. Była to także okazja do rozmowy o piątkowym szczycie 27 pańtw UE w Bratysławie.

Czytaj też: Waszczykowski: Rezolucja PE wywołuje zdziwienie

"To spotkanie było też potwierdzeniem inicjatywy, jaką przedstawił minister Waszczykowski podczas ostatniego, jubileuszowego spotkania Trójkąta Weimarskiego. Postulował wówczas nasilenie współpracy w ramach Trójkąta tak, by ministrowie mogli wypracowywać wspólne stanowiska, wspólne projekty dotyczące chociażby bieżących zagadnień z agendy międzynarodowej" - powiedział Sobczak.

Wizyta Waszczykowskiego na Ukrainie trwała dwa dni. Szef polskiego MSZ spotkał się m.in. z prezydentem Petrem Poroszenką, premierem Wołodymyrem Hrojsmanem i sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ołeksandrem Turczynowem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA