REKLAMA

Waszczykowski w Sejmie: 7 godzin informacji o polityce zagranicznej

  • Autor: GP
  • 09 lutego 2017 07:50
Waszczykowski w Sejmie: 7 godzin informacji o polityce zagranicznej Witold Waszczykowski ma przedstawić posłom plan dyplomacji na najbliższy rok. (fot. twitter.com)

• W Sejmie posłowie wysłuchają informacji o polityce zagranicznej. Ministra  Witolda Waszczykowskiego czeka 7-godzinne wystąpienie i debaty.
• Opozycja nie kryje krytyki wobec działań rządu w polityce zagranicznej.
• W ramach prac komisji w Sejmie, drugiego dnia spotka się komisja ds. służb specjalnych.

Drugiego dnia (9 lutego) posiedzenia Sejmu Minister Witold Waszczykowski przedstawi posłom informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2017 roku. Harmonogram pracy Sejmu zakłada, że to wystąpienie i towarzysząca mu dyskusja może potrwać 7 godzin.

Posłowie PO, PSL i Nowoczesnej nie będą oszczędzać ministra, gdyż nie kryją krytycznej oceny jego prac.

W dalszej części prac Sejmu przewidziano pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). To po godzinie 20.

Propozycja ustawy o dopingu w sporcie, której inicjatorem jest minister Witold Bańka pojawi się na obradach plenarnych po 21.

Ostatnim punktem merytorycznym dnia będzie sprawozdanie komisji o uchwale Senatu w sprawie zmiany ustawy - Kodeks karny. Projekt dotyczy objęcia czynów zabronionych związanych z wyłudzaniem podatku VAT szczególnymi regulacjami prawa karnego.

Prace Sejmu na sali plenarnej zakończą oświadczenia poselskie, jeśli posłowie zdecydują się je wygłaszać. Całość czwartkowych obrad ma zakończyć się kwadrans po 23.

Wśród zwrócić jeszcze uwagę na spotkanie Komisji do spraw służb specjalnych. To posiedzenie zamknięte poświęcone organizacji ewakuacji obywateli polskich przebywających poza granicami kraju.

O 16. spotka się też Komisja samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Przedmiotem jej obrad będą założenia projektów ustaw: o sieci szpitali oraz o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Prace komisji będą trwać od 8.15 do wieczora. Ostatnie posiedzenie komisji przewidziano na 19.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA