REKLAMA

Waszczykowski w sejmie o sytuacji międzynarodowej

  • Autor: PAP/GP
  • 29 stycznia 2016 09:15
Waszczykowski w sejmie o sytuacji międzynarodowej Rzecznik MSZ Artur Dmochowski powiedział, że expose potwierdzi i uszczegółowi priorytety rządu w polityce zagranicznej. (fot. twitter.com/KancelariaSejmu)

• W piątek po godz. 9 Sejm wznowił obrady
• Szef MSZ Witold Waszczykowski przedstawił informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2016 roku.
• Wieczorem kontynuowane mają być głosowania poprawek do budżetu.

Po expose szefa MSZ zaplanowana jest kilkugodzinna debata. Posłowie liczą, że w swoim wystąpieniu Waszczykowski poruszy m.in. tematykę UE i polityki wschodniej. Z dotychczasowych wypowiedzi szefa dyplomacji wynika, że jego wystąpienie poświęcone będzie przede wszystkim problematyce bezpieczeństwa Polski.

Rzecznik MSZ Artur Dmochowski powiedział, że expose potwierdzi i uszczegółowi priorytety rządu w polityce zagranicznej, które minister do tej pory sygnalizował w swoich wystąpieniach, dotyczące m.in. poprawy statusu Polski pod względem bezpieczeństwa.

Informacji szefa MSZ wysłucha prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, ministrowie oraz korpus dyplomatyczny.

Sejm po zakończeniu merytorycznych punktów posiedzenia, czyli w godzinach wieczornych, ma wrócić do głosowania poprawek do budżetu. W nocy z czwartku na piątek rozpatrzył blisko jedną trzecią z około 300 poprawek do budżetu na 2016 r., nie przyjmując żadnej z nich. Chwilę przed godziną 2 w nocy głosowania przerwano.

Przeczytaj o ustawie o inwigilacji w senacie. 

Przed głosowaniem nad budżetem, które zaczęło się w czwartek ok. 23.30, marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że wycofana została poprawka PiS przeznaczająca 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W czwartek pozytywnie zaopiniowała ją komisja finansów publicznych. Przewidywała ona obcięcie wydatków na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego o 20 mln zł. Połowa tej kwoty miała dotyczyć dotacji i subwencji w tzw. pozostałych zadaniach w zakresie kultury, a połowa - wydatków na teatry.

Uzyskane w ten sposób oszczędności miałyby być przeznaczone na wydatki majątkowe i bieżące w rezerwie celowej Środki na realizację zadań Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Więcej o sprawie finansowania dla szkoły w Toruniu tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA