REKLAMA

We wtorek wizytę w Warszawie złoży premier Słowenii

  • Autor: PAP/JS
  • 23 stycznia 2017 20:27
We wtorek wizytę w Warszawie złoży premier Słowenii Rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot.: youtube.com)

• We wtorek (24 stycznia) wizytę w Warszawie złoży premier Słowenii Miro Cerar.
• Podczas rozmowy z szefową polskiego rządu Beatą Szydło poruszona zostanie m.in. kwestia współpracy w związku z planowanym przez Słowenię programem dozbrajania armii - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"W trakcie spotkania omówione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące współpracy bilateralnej w zakresie wymiany handlowej czy współpracy w związku z planowanym przez Słowenię programem dozbrajania armii" - powiedział rzecznik rządu.

"Jest to o tyle istotne, iż już od czerwca zeszłego roku trwają rozmowy polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej z odpowiednikami po stronie słoweńskiej dotyczące współpracy w tym zakresie i zaangażowania polskiego przemysłu w modernizację tamtejszej armii" - podkreślił.

Według Bochenka wśród zaplanowanych tematów wtorkowej rozmowy są również sprawy europejskie, w tym wzmocnienie flanki wschodniej w ramach NATO oraz kryzys migracyjny, którym - jak podkreślił rzecznik rządu - Słowenia jest bezpośrednio dotknięta.

"Liderzy wymienią także poglądy na temat przyszłego kształtu instytucji unijnych w kontekście reformy całej UE" - powiedział rzecznik rządu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA