REKLAMA

Węgierski parlament przyjął rezolucję o poparciu Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lutego 2018 16:29
Węgierski parlament przyjął rezolucję o poparciu Polski Zaapelowano do rządu Węgier, by nie popierał propozycji, które ograniczyłyby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE (fot. pixabay.com)

Parlament węgierski przyjął we wtorek (20 lutego) rezolucję "o poparciu Polski wobec presji Brukseli". Zaapelował w niej do rządu Węgier, by nie popierał propozycji, które ograniczyłyby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE.

"Wzywamy rząd Węgier, by poparł Polskę, nie pozwolił uszczuplić zagwarantowanych w Traktacie UE praw Polski i nie popierał propozycji, która ograniczyłaby wykonywanie podstawowych praw Polski wynikających z jej członkostwa w UE" - napisano w rezolucji, której projekt złożył szef parlamentarnej Komisji Spraw Zagranicznych Zsolt Nemeth.

Węgierscy parlamentarzyści zaapelowali też do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali takiej wysuniętej przez instytucję Unii Europejskiej propozycji, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu UE lub się z nim zgadza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • WoWa 2018-02-21 12:22:03
    Do wuj złamany: Wpuść takiego do mieszkania to ci narobi w salonie.
  • wuj złamany 2018-02-20 18:08:23
    Stało się Madziarzy idą z nami :) eurokołchozie wal sięREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA