REKLAMA

Węgry ogłosiły 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej

  • Autor: PAP/GP
  • 29 lutego 2016 18:13
Węgry ogłosiły 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej Budynek Parlamentu Węgierskiego w Budapeszcie. (fot.: wikipedia.org/CC)

Zgromadzenie Narodowe Węgier przyjęło w poniedziałek (29 lutego) jednogłośnie uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej, w związku z 60. rocznicą Poznańskiego Czerwca i późniejszego o cztery miesiące węgierskiego powstania antykomunistycznego.

Projekt uchwały przedstawili wspólnie przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Laszlo Kover, przewodnicząca Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech Halina Csucs i przewodniczący wszystkich pięciu frakcji partyjnych Zgromadzenia Narodowego, w obecności delegacji polskiego Sejmu z wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim na czele.

Analogiczną uchwałę podjął 19 lutego polski Senat, a w piątek przyjął ją przez aklamację Sejm.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Piast 2016-02-29 23:19:38
    Niech Orban najpierw przeprosi za pierwszy rozbiór Polski który wymyślili węgierscy prawnicy. Było to wyjątkowo "twórcze" bo jeden z Arpadów (czyli węgierskich odpowiedników Piastów) przez kilka lat panował w księstwie Halickim (okolice Lwowa), a jego zachłanni potomkowie zabrali cała Małopolskę do której nigdy nie mieli nawet cienia praw feudalnych. Jeśli chodzi o rozpychanie się łokciami to Orban przebija wszystkich węgierskich arcymistrzów w tej dziedzinie. Wolę uczciwych wrogów niż węgierskich "przyjaciół".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA