REKLAMA

Węgrzy: Kaczyński i Orban to jedna drużyna

  • Autor: PAP
  • 22 października 2015 10:06
Węgrzy: Kaczyński i Orban to jedna drużyna Kaczyński w naszym regionie Europy znajdzie przywódców myślących podobnie jak on – twierdzi węgierski politolog. Fot. facebook

Jeśli PiS wygra wybory, to prezes tej partii Jarosław Kaczyński, a także premierzy Węgier i Słowacji - Viktor Orban i Robert Fico - mogą stworzyć w ramach Unii Europejskiej "drużynę" o podobnych interesach - mówi węgierski politolog z Instytutu Republikon Csaba Toth.

Premier Orban, podobnie jak premier Fico, a także pan Kaczyński mogą stworzyć drużynę przywódców o podobnych poglądach, jeśli chodzi m.in. o rolę państw narodowych w ramach Unii Europejskiej - mówi ekspert.

Tusk z "głównymi graczami"

Csaba Toth ocenia też, że Donald Tusk i Platforma Obywatelska "zawsze starali się pozycjonować Polskę może nie z dala od Grupy Wyszehradzkiej, ale w kręgu "głównych graczy", jak Niemcy czy Wielka Brytania".

Po ewentualnej wygranej Kaczyński może się koncentrować na naszym regionie Europy, bo tu znajdzie przywódców myślących podobnie jak on - dodaje.

Wyraźne podziały

Ekspert podkreśla też, że widoczny jest bardzo wyraźny podział między północno-wschodnią a środkowo-wschodnią Europą np. w kwestii imigrantów.

Te podziały mogą się nawet pogłębiać - prognozuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • IQ 2015-10-22 14:04:08
    Jak rozwalą przy okazji swoich nieobliczalnych działań UE, to się wtedy ich wyborcom "naleje do du.y wody", wtedy będzie już zbyt późno na powrót, zapewne wszyscy wtedy opuszcza (UK) te kraje nędzą i terrorem płynące.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA