REKLAMA

Weto prezydenta: Z Sądu Najwyższego przyszło podziękowanie na ręce Andrzeja Dudy

  • Autor: PAP/GP
  • 24 lipca 2017 12:26
Weto prezydenta: Z Sądu Najwyższego przyszło podziękowanie na ręce Andrzeja Dudy I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf ostrzegała od tygodni, że ustawa jest kresem Sądu w jego obecnej postaci i nie powinna być przyjęta. (fot.:youtube.com)

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, powiedziała, że podziękowała mu za to, że złożył weto.

Wcześniej w poniedziałek (24 lipca) prezydent poinformował, że zdecydował o zawetowaniu dwóch ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Wcześniej tego dnia Andrzej Duda spotkał się z prezes. Spotkanie w Pałacu Prezydenckim trwało niespełna godzinę.

- Wyraziłam panu prezydentowi podziękowanie za to, że przyjął nas, a także za to, co zadecydował godzinę przed tym spotkaniem, że złoży weto - powiedziała dziennikarzom po spotkaniu Gersdorf.

 

Gmach Sądu Najwyższego w Warszawie, źródło: pixabay.com

- Natomiast, co do dalszych prac nad ustawą o SN zadeklarowaliśmy, że udajemy się do dyspozycji intelektualnej i możemy współpracować przy tworzeniu tej ustawy. Natomiast jak to będzie wyglądało dalej, to pan prezydent jeszcze nie zadeklarował tego - powiedziała I prezes SN. - Bardzo była przyjazna atmosfera w czasie tego spotkania, także jesteśmy bardzo zadowoleni - dodała.

O godz. 15 w Sądzie Najwyższym odbędzie się konferencja prasowa Gersdorf i przewodniczącego KRS Dariusza Zawistowskiego.

Nowela ustawy o KRS przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Zgodnie z nowelizacją ich następców wybrałby Sejm, dzisiaj wybierają ich środowiska sędziowskie. Nowa ustawa o SN przewiduje m.in. przeniesienie sędziów w stan spoczynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sara 2017-07-24 17:42:44
    Brak słów na to co zrobił Pan Prezydent . Jeden wielki wstyd !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA