REKLAMA

Wiadomo, gdzie może ruszyć program Mieszkanie Plus

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 11 października 2016 18:30
Wiadomo, gdzie może ruszyć program Mieszkanie Plus Zgodnie z założeniami programu mają powstać tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. (fot.pixabay.com)

W środę (12 października) w Białej Podlaskiej, Dębicy, Pelplinie, Poznaniu i Wrześni zostaną podpisane listy intencyjne ws. programu Mieszkanie Plus.

W podpisaniu listów wezmą udział wiceministrowie infrastruktury i budownictwa: Kazimierz Smoliński (Poznań i Pelplin), Justyna Skrzydło (Biała Podlaska), Andrzej Bittel (Września) i Tomasz Żuchowski (Dębica).

Zgodnie z założeniami programu mają powstać tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, w mieszkaniu na wynajem ma wynieść od 10 do 20 zł za m kw. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za m kw.

Do udziału w programie preferowane będą rodziny wielodzietne i rodziny o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem będą mieli wszyscy obywatele.

W myśl programu powstanie Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, który będzie wykorzystywał grunty należące do Skarbu Państwa pod budowę mieszkań na wynajem. Program wprowadza także mechanizm oszczędzania na cele mieszkaniowe w ramach Indywidualnych Kont Mieszkaniowych.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA