REKLAMA

Wicemarszałek Tyszka: Debata ws. projektu dot. zakazu aborcji - w środę w nocy

  • Autor: PAP/JS
  • 05 października 2016 21:41
Wicemarszałek Tyszka: Debata ws. projektu dot. zakazu aborcji - w środę w nocy Debata ma się odbyć około godz. 23. (fot. Sejm/twitter)

Debata nad sprawozdaniem komisji sprawiedliwości, która chce odrzucenia obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji odbędzie się jeszcze w środę w nocy - poinformował dziennikarzy po posiedzeniu Konwentu Seniorów wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Debata nad sprawozdaniem komisji sprawiedliwości o obywatelskim projektem dotyczącym zakazu i karania za aborcję ma objąć 5-minutowe wystąpienia w imieniu klubów.

Wiceprzewodnicząca klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała dziennikarzom po posiedzeniu Konwentu Seniorów, że zarówno przedstawiciele jej klubu, jak i Platformy Obywatelskiej nie zgłaszali zastrzeżeń do tego, żeby debata odbyła się jeszcze w środę w nocy.

"Chcemy, żeby jak najszybciej ten haniebny projekt był odrzucony, dlatego zdecydowaliśmy się nie zgłaszać protestów, nie zgłaszać sprzeciwu. Chcemy po prostu, żeby można było go odrzucić jeszcze w czwartek, w czasie głosowań" - podkreśliła posłanka Nowoczesnej.

Głosowanie nad sprawozdaniem komisji sprawiedliwości ma się odbyć w bloku czwartkowych głosowań w Sejmie, które rozpoczną się o godz., 10. Jeśli sejmowa większość przychyli się do stanowiska komisji, wówczas projekt zostanie odrzucony.

Na czwartek po południe przeniesione zostały trzy punkty, którymi Sejm miał się zająć w środę późnym wieczorem. Jest to m.in. pierwsze czytanie projektu Kukiz'15 ustawy o sprzedaży żywności przez rolników.

W czwartek Sejm zajmie się ponadto dwoma wnioskami o uchylenie immunitetu prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Z pierwszym z nich do Sejmu wystąpił komendant miejski policji w Łodzi w związku z wykroczeniem, z drugim - dyrektor Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA