REKLAMA

Wiceminister Jan Dziedziczak na otwarciu 12. Zimowych Igrzysk Polonijnych

  • Autor: PAP/JS
  • 29 lutego 2016 09:51
Wiceminister Jan Dziedziczak na otwarciu 12. Zimowych Igrzysk Polonijnych Wiceminister Jan Dziedziczak podkreślił, jak ważna jest wzajemna pomoc i solidarność oraz wkład i wsparcie Polonii dla spraw ważnych dla Polski (fot. facebook/Jan Dziedziczak)

- Chcemy abyście Drodzy Rodacy niezależnie od miejsca gdzie mieszkacie byli z pełnym przekonaniem członkami wielkiej polskiej rodziny, solidarnej i wspomagającej się nawzajem - mówił wiceminister Jan Dziedziczak podczas otwarcia w sobotę, 27 lutego, 12. Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.

W uroczystości w Arłamowie wzięli udział Marszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, przedstawiciele rządu i władz lokalnych, a także Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wiceminister Jan Dziedziczak podkreślił, jak ważna jest wzajemna pomoc i solidarność oraz wkład i wsparcie Polonii dla spraw ważnych dla Polski. -Sprawą taką jest dobry wizerunek naszej ojczyzny za granicą. Społeczeństwa innych państw często oceniają nasz kraj przez pryzmat postawy i aktywności mieszkających wśród nich Polaków.- ocenił wiceszef polskiej dyplomacji. Zapewnił przy tym, że Polonia "zawsze może liczyć na wsparcie z kraju".

W Igrzyskach bierze udział blisko 500 sportowców z całego świata. Najliczniejsze grupy zawodników przyjechały na Podkarpacie z Litwy, Czech, Białorusi, Rosji i Ukrainy.

Pierwsze Zimowe Igrzyska Polonijne odbyły się w 1986 r. w Zakopanem. W tym roku jest to już ich dwunasta edycja, a jej organizatorami są Stowarzyszenie Wspólnota Polska i Województwo Podkarpackie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA