REKLAMA

Wiceminister Joanna Wronecka z wizytą w Etiopii

  • Autor: PAP/JS
  • 27 stycznia 2016 09:28
Wiceminister Joanna Wronecka z wizytą w Etiopii W trakcie wizyty wiceminister weźmie udział w otwarciu posiedzenia Rady Wykonawczej Unii Afrykańskiej (fot. msz.gov.pl)

· Wiceminister Joanna Wronecka, odpowiadająca w MSZ za relacje z Afryką i Bliskim Wschodem oraz współpracę rozwojową, przebywa z dwudniową wizytą w Etiopii.
· W trakcie wizyty wiceminister weźmie udział w otwarciu posiedzenia Rady Wykonawczej Unii Afrykańskiej.
· W programie zaplanowane jest również spotkanie z Nkosazaną Dlamini Zumą, przewodniczącą Komisji Unii Afrykańskiej.

Wiceminister Joanna Wronecka, odpowiadająca w MSZ za relacje z Afryką i Bliskim Wschodem oraz współpracę rozwojową, przebywa z dwudniową wizytą w Etiopii.

"Polsko-etiopska współpraca w ostatnich lata uległa zacieśnieniu i cieszy nas obecność polskich firm w Etiopii" - powiedziała wiceminister Joanna Wronecka podczas spotkania z Tedrosem Adhanomem, szefem MSZ Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii.

Wiceminister dodała przy tym, że "to dopiero początek i zarówno w Etiopii, jak i w całej Afryce, tkwi ogromny potencjał, który należy wykorzystać dla obustronnych korzyści".

W trakcie wizyty wiceminister Wronecka weźmie udział w otwarciu posiedzenia Rady Wykonawczej Unii Afrykańskiej, a także odbędzie konsultacje bilateralne z ministrami spraw zagranicznych 15 państw, w tym z Etiopii, Kamerunu, Somalii, Suazi, Angoli, Libii, Ghany, Togo, RPA oraz Lesotho.

W programie wizyty zaplanowane jest również spotkanie z Nkosazaną Dlamini Zumą, przewodniczącą Komisji Unii Afrykańskiej.

Wizyta wiceszefowej MSZ w Etiopii ma na celu wzmocnienie politycznych oraz gospodarczych relacji dwustronnych z krajami afrykańskimi. Stanowi również ważny element kampanii promocyjnej polskiej kandydatury do członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych w latach 2018 - 2019.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA