REKLAMA

Wiceminister Marek Ziółkowski na Forum Bezpieczeństwa w Kijowie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 15 kwietnia 2016 20:43
Wiceminister Marek Ziółkowski na Forum Bezpieczeństwa w Kijowie Wiceminister Ziółkowski przemawiał w panelu poświęconym NATO (fot. msz.gov.pl)

- Silne odstraszanie powinno być podstawą naszego myślenia strategicznego i punktem wyjścia do wszelkich innych działań - powiedział podsekretarz stanu w MSZ Marek Ziółkowski podczas 9. edycji Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa.

Wiceminister Ziółkowski przemawiał w panelu poświęconym NATO. W swoim wystąpieniu przedstawił polskie priorytety i oczekiwania związane z lipcowym szczytem Sojuszu w Warszawie, w tym dotyczące współpracy z Ukrainą.

Forum jest cyklicznym wydarzeniem, podczas którego czołowi eksperci i dyplomaci debatują na tematy związane z polityką bezpieczeństwa. W tym roku w Forum wzięli udział m.in. szefa MSZ Ukrainy Pawło Klimkin, zastępca SG NATO, Aleksander Vershbow, szef MSZ Łotwy Edgars Rinkevics oraz zastępca asystenta sekretarza obrony USA Michael Carpenter. Dyskusja koncentrowała się na wyzwaniach stojących przed Ukrainą, UE i NATO w kontekście bezpieczeństwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA