REKLAMA

Wiceminister Marek Ziółkowski na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej we Lwowie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 lutego 2016 09:38
Wiceminister Marek Ziółkowski na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej we Lwowie We Lwowie wiceminister Marek Ziółkowski spotkał się również z władzami miasta i obwodu (fot. Ł.Plewnia, flickr.com, licencja: CC BY-SA 2.0)

• Podsekretarz stanu w MSZ Marek Ziółkowski odwiedził Lwów, gdzie uczestniczył w spotkaniach V4+Ukraina.
• Podczas wizyty we Lwowie wiceministrowie spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej: Marek Ziółkowski, Jaroslav Ludva, István Mikola oraz Igor Slobodník rozmawiali z wiceszefową ukraińskiej dyplomacji Oleną Zerkal.
• We Lwowie wiceminister Marek Ziółkowski spotkał się również z władzami miasta i obwodu.

W trakcie spotkania podkreślili, jak istotne jest wybranie przez władze ukraińskie jednoznacznie europejskiego kierunku w polityce zagranicznej. Bezpośrednim rezultatem tej decyzji są przeprowadzane obecnie niezbędne reformy ustrojowe. -Polska zamierza wspierać Ukrainę w tym wysiłku.- powiedział wiceminister Ziółkowski.

We Lwowie wiceminister Marek Ziółkowski spotkał się również z władzami miasta i obwodu. Rozmowy poświęcone były kwestiom reformy decentralizacyjnej i współpracy regionalnej. Oleh Synjutka, przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej podkreślił, że obwód lwowski chce stać się "lokomotywą, która ciągnąć będzie Ukrainę do Europy". -Władze ukraińskie na wszystkich szczeblach popierają decentralizację, ale niezbędna jest odpowiednia wola polityczna na szczeblu centralnym, by wprowadzić odpowiednie zmiany.- stwierdził z kolei mer Lwowa Andrij Sadowyj.

Wiceministrowie spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej wzięli także udział w konferencji energetycznej "Wyszehrad dla Ukrainy: zwiększanie efektywności energetycznej", zorganizowanej w ramach RoadShow Grupy Wyszehradzkiej poświęconego wsparciu reform na Ukrainie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA