REKLAMA

Wicepremier Jarosław Gowin przeciwko dwukadencyjności działającej wstecz: Nie poprę projektu PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 15 lutego 2017 11:17
Wicepremier Jarosław Gowin przeciwko dwukadencyjności działającej wstecz: Nie poprę projektu PiS To, że ma być dwukadencyjność 5-letnia, tylko niedziałająca wstecz, to jest propozycja - mówi wicepremier (Jarosław Gowin, fot.twitter.com/Jaroslaw_Gowin)

• Według wicepremiera Jarosława Gowina dwukadencyjność w samorządzie działająca wstecz to rozwiązanie sprzeczne z konstytucją.
• Dlatego zapowiedział, że nie poprze projektu PiS dotyczącego dwukadencyjności.
• Zaznaczył, że powiadomił już o tym prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Niedawno prezes PiS zapowiedział propozycje zmian w ordynacji samorządowej - chodzi m.in. o ograniczenie do dwóch kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast; zmiana miałaby obowiązywać już od najbliższych wyborów samorządowych w 2018 r. Jak mówił Kaczyński, ci, którzy mają za sobą dwie kadencje, nie będą mogli dalej kandydować na te same stanowiska.

Czytaj też: Kadencyjność w samorządach: PiS łamie zasadę niedziałania prawa wstecz?

Gowin, prezes Polski Razem, pytany był w środę w Radiu Zet o ten projekt. "To, że ma być dwukadencyjność 5-letnia, tylko niedziałająca wstecz, to jest propozycja - zawarta we wspólnym programie PiS i Polski Razem - sformułowana przez moją partię" - wyjaśnił. I dodał: "Natomiast to, że ona ma działać wstecz, jest rozwiązaniem kontrowersyjnym, moim zdaniem jest to sprzeczne z konstytucją i tego rozwiązania nie poprę" - powiedział. Zaznaczył, że na dwukadencyjność działającą wstecz "się nie umawialiśmy".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Prawica "Nie" PiS!!! 2017-02-15 16:23:09
    Do Stacho G.-Stańczyk: Zmiany w ordynacji wyborczej wprowadza się na dwa lata przed planowanymi wyborami, owszem mogą przegłosować dwu kadencyjność lecz prawo zadziała od 2022roku, następnych wyborów samorządowych. Przecież oni wiedzą co jest najlepsze dla społeczeństwa jak za PRL, jeżeli byliście niepewni iż ród Kaczyńskich to dawni komuniści Żydowina-Bolszewicka jak 80% mieszkańców woj. Podlaskiego i Łomży połączcie wszystkie fakty w całość, dlaczego najbardziej atakowaną przez PiS była nawet za poprzedniego Rządu gazeta „Tylko Polska” , prawdziwych Polaków jest tyko garstka.
  • Stacho G.-Stańczyk 2017-02-15 12:36:09
    Zanim uwaga, najpierw cytata: "Natomiast to, że ona (czyli dwukadencyjność - dop. S.G.-S) ma działać wstecz, jest rozwiązaniem kontrowersyjnym, moim zdaniem jest to sprzeczne z konstytucją i tego rozwiązania nie poprę" - powiedział. Zaznaczył, że na dwukadencyjność działającą wstecz "się nie umawialiśmy". Uwaga: No, no! To by mogło oznaczać, że p. Gowin jest za poszanowaniem Konstytucji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA