REKLAMA

Wicepremier Morawiecki prezentował w USA pomysły na rozwój Polski

  • Autor: PortalSpożywczy.pl
  • 03 marca 2016 10:35
Wicepremier Morawiecki prezentował w USA pomysły na rozwój Polski (fot.:twitter.com/mr_gov_pl)

Mateusz Morawiecki, Wicepremier i Minister Rozwoju, spotkał się z członkami Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham). Podczas spotkania Wicepremier przedstawił założenia ogłoszonego 16 lutego rządowego "Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, skupiając się na głównych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką, kwestiach związanych z klimatem inwestycyjnym w kraju oraz współpracy polsko-amerykańskiej. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 inwestorów, członków AmCham, a wiele osób śledziło jeszcze transmisję na żywo via Periscope.

- Dzisiejsze spotkanie z Amerykańską Izbą Handlową w Polsce było bardzo ciekawe. Wyjaśniałem zasady naszego „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, to w jaki sposób może on służyć inwestorom zagranicznym, ponieważ widzę ich istotną rolę w rozwoju polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że nasza dobra do tej pory współpraca z amerykańskimi firmami, będzie się dalej rozwijać. Wśród amerykańskich firm mamy wielu przyjaciół, którzy są obecni w Polsce od 10, 20 i więcej lat, znają Polskę, potrafią bardzo dobrze odczytać nasze potrzeby, rozumieją nasze priorytety na najbliższe lata – mówił Premier Morawiecki.

Tematy rozmów dotyczyły nie tylko inwestycji lokowanych w Polsce, ale również wsparcia dla polskich firm planujących ekspansję w Stanach Zjednoczonych i eksportujących tam swoje produkty. Wicepremier zwrócił także uwagę na konieczność rozwijania współpracy między nauką i biznesem oraz wspierania wszelkich przejawów innowacyjności, w tym w szczególności w małych i średnich przedsiębiorstwach, a w roli nauczycieli innowacyjności widzi firmy amerykańskie.

Więcej przeczytasz na portalu PortalSpożywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA