REKLAMA

Wichury, Beata Szydło: Szacowane są straty po nawałnicach

  • Autor: PAP/AT
  • 30 października 2017 11:01
Wichury, Beata Szydło: Szacowane są straty po nawałnicach Osoby, które zostały poszkodowane w wichurach, są pod opieką - powiedziała premier Beata Szydło (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

Służby - m.in. straż, policja i ratownicy - po wichurach, które przeszły nad Polską po raz kolejny pokazały, że Polacy cały czas mogą na nie liczyć - powiedziała premier Beata Szydło.

Premier wzięła udział w odprawie z udziałem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka oraz wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP z terenów dotkniętych skutkami wichur. Spotkanie odbyło się w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Szefowa rządu podkreśliła - na konferencji prasowej po odprawie - że osoby, które zostały poszkodowane w wichurach, są "pod opieką". "Mamy nadzieję, że bardzo szybko będą mogły (one) wrócić do zdrowia" - wskazała.

Jak mówiła premier, w tej chwili straty po nawałnicach są szacowane. "Wojewodowie pracują w terenie, są w stałym kontakcie z samorządami" - mówiła. Zaapelowała do samorządowców, aby włączali się w te akcję.

Szydło dziękowała również wszystkim służbom, które były i są zaangażowane w prowadzone akcje, m.in. strażakom, policjantom, ratownikom, ochotnikom, służbom medycznym i energetycznym. "Tym wszystkim, którzy cały czas w tych siedmiu województwach pracują, są w terenie, pomagają" - zaznaczyła premier. Zadeklarowała, że rząd jest w stanie skierować dodatkowe siły i środki do pomocy.

Według szefowej rządu służby "po raz kolejny (...) udowodniły, że cały czas Polacy mogą na nie liczyć. "Wtedy, kiedy jest trudna sytuacja, od razu są na miejscu" - zaznaczyła.

Premier zapewniła także, że rząd cały czas monitoruje sytuację.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA