REKLAMA

Wichury, Mariusz Błaszczak: Oczekuję by samorządy zaangażowały się w pomoc poszkodowanym

  • Autor: PAP/AT
  • 30 października 2017 11:14
Wichury, Mariusz Błaszczak: Oczekuję by samorządy zaangażowały się w pomoc poszkodowanym Wojewodowie są na miejscu, spotykają się z samorządami - powiedział po wichorach szef MSWiA (Mariusz Błaszczak, fot.twitter.com/mblaszczak)

Od samorządów możemy oczekiwać pełnego zaangażowania i poświęcenia w sytuacjach kryzysowych - powiedział  szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że państwo polskie jest jedno, że zarówno władza rządowa, jak i samorządowa to władza państwowa, a wiec od samorządów też możemy oczekiwać pełnego zaangażowania i poświęcenia w sytuacjach kryzysowych" - podkreślił Błaszczak po odprawie z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP z terenów dotkniętych skutkami wichur.

"Podczas dzisiejszej odprawy podkreślałem, że oczekuję od państwa wojewodów nadzoru nad samorządami, aby samorządy zaangażowały się w świadczenie pomocy poszkodowanym" - zaznaczył minister.

Czytaj też: Szydło: Szacowane są straty po nawałnicach

Jak mówił, "wojewodowie są na miejscu, spotykają się z samorządami". "Odbywają się posiedzenia powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego, tam oczywiście, gdzie jest to konieczne. Natomiast samorządy niezwłocznie przystępują do szacowania szkód, nadzorują te działania wojewodowie. Mamy różne doświadczenia sprzed dwóch miesięcy, jeżeli chodzi o zaangażowanie samorządów" - powiedział szef MSWiA

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-01 00:51:00
    Błaszczak niech się zajmie , bandytami na policji a nie wchodzi z butami tam gdzie go nie potrzebują....Mafiozo z Kabaretu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA