REKLAMA

Wieczorne spotkanie premier z ministrami

  • Autor: pt/pap
  • 29 września 2016 18:15
Wieczorne spotkanie premier z ministrami Premier będzie chciała nakreślić kierunki działania rządu (fot.premier.gov.pl)

Jeszcze w czwartek (29 września) wieczorem odbędzie się w kancelarii premiera spotkanie szefowej rządu Beaty Szydło z ministrami - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"To jest również spotkanie, które ma służyć skoordynowaniu współdziałania poszczególnych resortów. Takie spotkanie odbyło się już na początku tego roku" - powiedział rzecznik rządu dziennikarzom.Dodał, że premier "będzie chciała nakreślić kierunki działania rządu" i "zakres działania poszczególnych resortów".

"Będzie mowa o współpracy między resortami, przepływie informacji między nimi, będzie także mowa o tym, co będziemy robić w najbliższym czasie, jak komunikować inicjatywy rządu" - powiedział z kolei PAP Bochenek.

Spotkanie odbywa się dzień po zmianie w rządzie - funkcję ministra finansów przestał pełnić Paweł Szałamacha. Nowym szefem resortu finansów został wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który łączy oba stanowiska ministerialne, a ponadto będzie kierował nowo powołanym Komitetem Ekonomicznym Rady Ministrów.

Wcześniej w czwartek odbyła się wspólna konferencja premier Szydło i wicepremiera Morawieckiego. Stawiamy na gospodarkę; to gospodarka i rozwój ma być priorytetem kolejnych miesięcy prac rządu PiS - oświadczyła szefowa rządu oficjalnie przedstawiając Morawieckiego jako nowego ministra finansów.

Dodała, że przygotowany przez wicepremiera plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju - tzw. plan Morawieckiego - ma zielone światło. Premier powiedziała też, że z wicepremierem Morawieckim tworzą duet i mają ambitne zadanie wprowadzenia programu rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA