REKLAMA

Większa rola wojewodów w wdrażaniu funduszy unijnych? Marszałkowie na nie

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadow.pl
  • 28 kwietnia 2017 08:43
Większa rola wojewodów w wdrażaniu funduszy unijnych? Marszałkowie na nie Posiedzenie KWRiST (fot.arch)

Projekt ustawy wdrożeniowej, czyli o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 oraz niektórych innych ustaw, będzie znowu opiniowany przez komisję wspólną rządu i samorządu.

Projekt ustawy przewiduje m.in. większą rolę wojewodów w procesie wdrażania funduszy unijnych zarządzanych przez marszałków województw. Zdaniem ministra rozwoju i finansów, który ją przygotował, ma on umożliwić bardziej efektywne wydawanie pieniędzy unijnych. Proponowane zmiany wywołują wątpliwości marszałków województw. Chodzi zwłaszcza o zwiększenie roli wojewodów w regionalnych programach operacyjnych.

- Chcemy powrócić i przedyskutować na posiedzeniu komisji wspólnej ten projekt, ponieważ cały etap procedowania jest dla nas niejasny. Pojawiają się ciągle nowe uzupełnienia tej ustawy – powiedział na posiedzeniu KWRiST Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Marszałek Struzik przypomniał, że miesiąc temu na posiedzeniu komisji samorządowcy wnioskowali o to, by ponownie przedyskutować ten projekt, na co przystał minister Błaszczak.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wili 2017-04-28 12:40:03
    Do Czarna Owca: jaka kasiora z uni ta kasiore najpierw nalezy wplacic a nstepnie sie ja odbiera ,a za rzadow PO-ZSL przetargi wygrywaly firmy zachodnie a my robole robilismy u nich jako podwykonawcy za grosze i te pieniadze wracaly znowu do nich natomiast jak zaczyna byc normalnie to krew wszystkich zalewa ze nic nie moga zagrabic dlatego przestan pieprzyc glupoty czarna owco
  • Czarna Owca 2017-04-28 08:53:46
    PIS walczy z Unią jak może ale kasiorą od nich chcieliby rządzić. Jak synek który najpierw obrabia tatusiowi tyłek że pijak, nierób, cham i despota a potem do niego wyciąga łapki po kieszonkowe.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA