REKLAMA

Wielka Brytania. Areszt po wybuchu, który zniszczył sklep Żabka

  • Autor: PAP/PSZ
  • 01 marca 2018 10:31
Wielka Brytania. Areszt po wybuchu, który zniszczył sklep Żabka Nie ma dowodów na działalność terrorystyczną aresztowanych. (fot. Shutterstock)

Policja w Leicester poinformowała o aresztowaniu trzech mężczyzn podejrzanych o nieumyślne spowodowanie śmierci pięciu osób, które zginęły w niedzielnym wybuchu w budynku, w którym znajdował się polski sklep.

Policja jednocześnie odmówiła ujawnienia szczegółów prowadzonego śledztwa i poprosiła media o niespekulowanie na temat tożsamości zatrzymanych mężczyzn, okolicznościach ich aresztowania i przyczynie eksplozji.

Jak jednak zaznaczono, "wciąż nie ma dowodów na to, aby wydarzenia niedzielnej nocy były w jakikolwiek sposób związane z działalnością terrorystyczną".

Do wybuchu doszło 25 lutego wieczorem, około godziny 19 czasu miejscowego (20 czasu polskiego). W wyniku eksplozji zawalił się cały budynek, w którym znajdował się polski sklep Żabka i lokal mieszkalny. Pośród pięciu ofiar śmiertelnych i pięciu rannych nie było obywateli Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA