REKLAMA

Wielka Brytania szykuje siły powietrzne do karnych nalotów

  • Autor: PAP/PSZ
  • 27 lutego 2018 11:20
Wielka Brytania szykuje siły powietrzne do karnych nalotów Bombowiec RAF Tornado GR-4 (fot. VanderWolf Images / Shutterstock.com)

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson oznajmił, że jego kraj powinien "poważnie rozważyć" przyłączenie się do amerykańskich nalotów na Syrię, jeśli znajdzie dowody na użycie broni chemicznej przeciw cywilom.

"Jeśli będziemy wiedzieli, że to się wydarzyło i będziemy mogli to udowodnić, i jeśli będzie propozycja działania, w której Zjednoczone Królestwo mogłoby być użyteczne, myślę, że powinniśmy to poważnie rozważyć" - oświadczył Johnson w radiu BBC.

6 lutego Departament Stanu USA wyraził "głębokie zaniepokojenie" informacjami o serii ataków z użyciem broni chemicznej w Syrii. Zaapelował o wywarcie presji na reżim prezydent Baszara el-Asada "i jego sojuszników" w celu położenia kresu tym atakom.

Zgodnie z porozumieniem z 2013 roku Syria zgodziła się zniszczyć swoje zasoby broni chemicznej, jednak do dziś nie ma pewności, czy zlikwidowano cały arsenał tej broni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • bodek 2018-02-28 05:06:03
    niech zrobia porzadek u siebie a potem niech sie zajmuja swiatem jak swiat bedzie tego chcial
  • ratio 2018-02-27 17:58:59
    już raz Anglicy znaleźli broń chemiczną... w Iraku. Powtórka z rozrywki? Kolejny rząd robi skok na pola naftowe innego państwa?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA