REKLAMA

Wipler podaje Nowoczesną do prokuratury

  • Autor: WGK
  • 22 września 2015 14:38
Wipler podaje Nowoczesną do prokuratury Wipler: Petru finansuje kampanię nielegalnie

Według Przemysława Wiplera Ryszard Petru popełnił przestępstwo związane z nieprawidłowym finansowaniem kampanii wyborczej – podał serwis fakty.interia.pl. Poseł Partii KORWiN zawiadomił prokuraturę.

Zdaniem Przemysława Wiplera przestępstwo popełnione przez działaczy Nowoczesnej polega na doprowadzeniu innych osób do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Do prokuratury złożył powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ryszarda Petru i jego komitet wyborczy.

Jak informuje serwis, według Wiplera Ryszard Petru zebrał pół miliona złotych na fundację Nowoczesna Pl. - To jest absolutnie niedozwolony sposób finansowania kampanii wyborczej. To są lewe pieniądze. Mówimy stanowcze "nie" lewym pieniądzom w polityce - komentuje polityk partii KORWiN.

Poseł Partii KORWiN stwierdził, że w ostatnich miesiącach Ryszard Petru założył stowarzyszenie i partię, a takie działanie wygląda jak "wehikuł do lewego finansowania kampanii wyborczej".

- Nie można zbierać pieniędzy na fundację, na prywatne osoby, na inne podmioty niż sam komitet wyborczy w przypadku komitetu partyjnego, a pan Ryszard Petru kandyduje jako partia polityczna - poinformował polityk serwis fakty.interia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Radek 2015-09-24 12:25:11
    Wipler to świ... polityczna!!! Nowoczesna to nowi ludzie w polityce a nie skoczkowie jak Pan Wipler, Pamiętaj człowieku że każdy mierzy swoją miarą
  • arek 2015-09-22 15:14:08
    Brawo, trzeba walczyć z patologiami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA