REKLAMA

Wiśniewska: Premier Morawiecki w godny sposób zaprezentował stanowisko Polski w Brukseli

  • Autor: PAP/AT
  • 15 grudnia 2017 11:49
Wiśniewska: Premier Morawiecki w godny sposób zaprezentował stanowisko Polski w Brukseli Premier Polski po raz pierwszy wziął udział w szczycie UE (Mateusz Morawiecki, fot. premier.gov.pl)

Po raz pierwszy Mateusz Morawiecki jako premier musiał się zmierzyć z bardzo poważnymi wyzwaniami - powiedziała europosłanka Jadwiga Wiśniewska (PiS) o szczecie UE.

"Jestem przekonana, że premier Mateusz Morawiecki poradził sobie znakomicie na szczycie UE, dlatego że bardzo dobrze zna Brukselę" - oceniła na antenie TV Republika europosłanka Jadwiga Wiśniewska (PiS).

Szef polskiego rządu w czwartek (14 grudnia) wziął udział w pierwszym dniu unijnego szczytu. Zdaniem Wiśniewskiej premier "w sposób godny i konstruktywny" zaprezentował stanowisko Polski w ważnych aspektach. "Po raz pierwszy Mateusz Morawiecki jako premier musiał się zmierzyć z bardzo poważnymi wyzwaniami" - podkreśliła.

Europosłanka wskazała, że premier Morawiecki wyraził w imieniu Polski zgodę na formalne powołanie nowej struktury w dziedzinie obronności UE (PESCO). "Uważamy, że współpraca w ramach PESCO to dobry kierunek i przyjmujemy z zadowoleniem tę inicjatywę" - zaznaczyła.

Czytaj też: Morawiecki: Dziś nie dyskutujemy o przystąpieniu do strefy euro

Wiśniewska podkreśliła, że "jeśli chcemy budować nasz wzrost gospodarczy, to również poprzez rozwój przemysłu obronnego". "Jeżeli będziemy uczestniczyć w PESCO, nasz przemysł obronny będzie mógł produkować dla tego wewnętrznego sojuszu obronnego" - przekonywała europosłanka.

Podczas pierwszego dnia unijnego szczytu zainaugurowane zostało PESCO oraz dyskutowane były m.in. sprawa migracji, przedłużenia sankcji wobec Rosji oraz przeniesienia przez USA ambasady w Izraelu do Jerozolimy. Drugiego dnia szczytu Morawiecki będzie uczestniczył w dyskusji szefów państw i rządów UE dotyczącej m.in. strefy euro oraz Brexitu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA