REKLAMA

Witczak: Posiedzenie gabinetu cieni PO przesunięte na środę

  • Autor: PAP/JS
  • 29 listopada 2016 15:32
Witczak: Posiedzenie gabinetu cieni PO przesunięte na środę O przesunięciu posiedzenia poinformował poseł Mariusz Witczak (fot. facebook/Mariusz Witczak)

• Zaplanowane na wtorek (29 listopada) pierwsze merytoryczne posiedzenie gabinetu cieni PO zostało przesunięte na środę - poinformował poseł Platformy Mariusz Witczak.
• Powodem zmiany są przedłużające się głosowania w Sejmie - dodał.

Gabinet cieni PO zajmie się w środę, zgodnie z wcześniejszymi planami, kwestią zmian w kwocie wolnej od podatku.

Sejm zdecydował we wtorek po południu, że kwota wolna od podatku dla najmniej zarabiających wzrośnie do 6,6 tys. zł, ale zarabiający ponad 127 tys. zł rocznie stracą prawo do tego odliczenia. Sejm przyjął w tej sprawie poprawki Senatu do nowelizacji ustawy PIT, CIT i Ordynacji podatkowej.

Politycy Platformy omówią też w środę plany resortu zdrowia stworzenia sieci szpitali. Zdaniem PO, efektem projektowanych zmian może być likwidacja 160 tego typu placówek.

Niewykluczone, że przedmiotem dyskusji gabinetu cieni będzie też szykowana przez rząd reforma oświaty.

We wtorek po południu Sejm rozpatrzy w pierwszym czytaniu projekty ustaw wprowadzające reformę, w tym zmieniające strukturę szkół w Polsce. Chodzi o projekty Prawa Oświatowego i Przepisów wprowadzających Prawo Oświatowe. Zgodnie z nimi w miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają być zlikwidowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA