REKLAMA

Witek: na drukowanie wyroku mamy 14 dni. O co to zamieszanie?

 • Autor: PAP/em
 • 11 grudnia 2015 14:39
Witek: na drukowanie wyroku mamy 14 dni. O co to zamieszanie? Elżbieta Witek. Fot. pis.org.pl

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia w sprawie nowelizacji ustawy o TK będzie drukowany - zapewniła w piątek rzeczniczka rządu Elżbieta Witek. Oświadczyła, że nieprawdą są twierdzenia, że KPRM "skasowała" wyrok TK.

"Wyrok będzie drukowany" - zapewniła rzeczniczka rządu na piątkowym briefingu. "Jesteśmy w szóstym dniu roboczym i nie rozumiemy, skąd wzięło się to zamieszanie. Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego niezwłocznie drukowanie to 14 dni" - podkreśliła Witek. Jak dodała "poprzednia ekipa drukowała (orzeczenia TK) średnio od 4 do 9 dni".

Rzeczniczka rządu stwierdziła, że "od samego rana w mediach publikowane są kłamstwa polegające na tym, jakoby KPRM nie chciała drukować wyroku TK". Oświadczyła, że nieprawdą są twierdzenia, że KPRM "skasowała" wyrok TK.

"Minister Beata Kempa skierowała pismo do prezes Trybunału Konstytucyjnego. Wyrażam ubolewanie, że prezes TK, do którego kieruje się urzędowe pismo z prośbą o wyjaśnienie, zamiast skierować je do nas, rozmawia poprzez media i wywołuje kłamliwy szum medialny" - powiedziała Witek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Co_nam_PIS_DA 2015-12-11 15:53:08
  Pytanie zasadnicze: czy już mamy dyktaturę Przewodniej Siły Narodu ustanowioną w imieniu absolwentów zawodówek i ich dzieci (dla niepoznaki zwanych też elektoratem PiS)?
 • gosc 2015-12-11 15:21:48
  ani witek ani kempa...ta ostatnia choć nazywa siebie prawnikiem to nim nie jest bo skończyła administrację a nie prawo ...kempa sprytnie chciała przedłużyć termin ten co mówi że do 14 dni na termin kiedy uzyska odpowiedź od prezesa trybunału konstytucyjnego co może oznaczać nie wiadomo kiedy...tylko po pierwsze ani ona nie miała prawa pytać go o zmianę decyzji w sprawie składu sędziowskiego co miało służyć rozwianiu jej niby wątpliwości choć według mnie było to stwierdzenie a nie pytanie (czyli dlaczego zdecydował sie na pięciu ale ma do tego prawo bo to ma być jego autonomiczna decyzja) ani on nie ma obowiązku jej odpowiadać...wiec cwana myślała ze w ten sposób odroczy termin 14 dni .....straszy wyciąganiem konsekwencji prawnych za utracenie dobrej twarzy ale sama od wielu lat kiedy jest w polityce skutecznie sama niszczy swój wizerunek bo jej działania są zwyczajnie szkodliwe i potwierdzają że nie do końca rozumie prawo
 • Co_nam_PIS_DA 2015-12-11 14:53:22
  To kto w końcu ma rację - Witek czy Kempa. Konieczny arbitraż z udziałem kota Prezesa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA