REKLAMA

Witek: Pielęgniarki są w sporze zbiorowym od 2014 roku. Premier wkracza gdy jest pat

  • Autor: GP
  • 07 czerwca 2016 15:59
Witek: Pielęgniarki są w sporze zbiorowym od 2014 roku. Premier wkracza gdy jest pat Witek: Drzwi premier są otwarte dla każdego. (fot.:wikipedia.org/CC BY 2.0)

• Elżbieta Witek z PiS przypominała, że rząd PiS respektuje podwyżkę dla pielęgniarek ministra Mariana Zembali.
• W ocenie Witek nie może być tak, że premier reaguje na każdy problem. Od tego w rządzie są ministrowie, by reagować na trudne sytuacje.

Elżbieta Witek uzasadniała w TVN 24 dlaczego premier Beata Szydło nie jest aktywnie zaangażowana w spór miedzy pielęgniarkami w CZD, a dyrekcją szpitala. Mówiła też o poprzednim ministrze zdrowia i jego rozmowach ze środowiskiem pielęgniarskim w 2015 roku.

- Pielęgniarki są w sporze zbiorowym od 2014 roku. Nie wiemy dlaczego akurat teraz ten strajk się rozpoczął. Zwłaszcza, że porozumienie podpisane przez ministra Zembalę jest respektowane - mówiła polityk partii rządzącej. - Pielęgniarki otrzymują po 400 zł. (...) Bycie pielęgniarką jest pewną misją. Bierzemy pod uwagę, że mówimy o Centrum Zdrowia Dziecka.

Wyraziła też nadzieję na szybkie zażegnanie sporu. Po poniedziałkowych (6 czerwca) rozmowach pojawiła się nadzieja, bo pielęgniarki i dyrekcja CZD wypracowały wstępne porozumienie.

Czytaj: Dobre wieści z polskiej gospodarki

- Mamy nadzieję, że to porozumienie zostanie podpisane dla dobra małych pacjentów - mówiła Witek. - Drzwi premier są otwarte dla każdego. Gdyby premier chciała osobiście w każdej jednej sprawie się spotykać, to zabrakłoby doby. Po to są ministrowie, po jest rząd by problemy rozwiązywać. Premier wkracza dopiero tego, gdy sytuacja jest naprawdę kompletnie patowa. W tym przypadku skoro zostały wznowione rozmowy, to jest pole do porozumienia. Premier jest zatroskana, że ta sytuacja w ogóle ma miejsce.

Strajk w CZD trwa od dwóch tygodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA