REKLAMA

Witold Bańka, Anita Włodarczyk i Tomasz Majewski zainaugurowali IV Athletics Camp

  • Autor: GP
  • 20 czerwca 2016 14:21
Witold Bańka, Anita Włodarczyk i Tomasz Majewski zainaugurowali IV Athletics Camp Minister sportu w towarzystwie polskich mistrzów lekkoatletycznych. (fot.:msport.gov.pl)

• W poniedziałek (20 czerwca) Witold Bańka, minister sportu i turystyki wraz z lekkoatletami - Anitą Włodarczyk i Tomaszem Majewskim - zainaugurował IV edycję projektu "Athletics Camp - Każdy może zostać mistrzem".
• Przedsięwzięcie koordynuje Fundacja Kamili Skolimowskiej.

"Athletics Camp - Każdy może zostać mistrzem" to impreza, której celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania czasu oraz promocja lekkiej atletyki. W roku 2016 impreza skierowana jest do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Podczas zajęć teoretycznych dzieciom przekazywana będzie wiedza na temat zdrowego trybu życia, a podczas zajęć praktycznych będą tańczyć zumbę i poznają dyscypliny królowej sportu, lekkoatletyki. Tu wymienia się rzut młotem, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, bieg czy bieg przez płotki.

- Athletics Camp to inicjatywa szczytna i godna wsparcia - powiedział minister Witold Bańka podczas inauguracji, w której udział wzięło ok. 300 dzieci.

Młodzi uczestnicy trenowali pod okiem polskich lekkoatletów - Anity Włodarczyk i Tomasza Majewskiego, którym minister podziękował za zaangażowanie.

Czytaj: Będzie spięcie na linii Nowoczesna - kibice Legii Warszawa?

- Dziękuję Anicie Włodarczyk i Tomaszowi Majewskiemu za to, że znajdują czas dla dzieciaków w tym gorącym przedolimpijskim okresie - powiedział.

W roku 2016 fundacja im. Kamili Skolimowskiej we współpracy z Fundacją PZU uruchamia program „SKS – Szkoła Królowej Sportu." Jest to program wspierający rozwój dziecięcych talentów lekkoatletycznych. Ma na celu znalezienie oraz zapewnienie właściwego startu utalentowanym lekkoatletycznie przedstawicielom młodego pokolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA