REKLAMA

Witold Bańka o pobiciu piłkarzy Legii Warszawa: Kluby nabierają wody w usta, przymykają oko

  • Autor: MN
  • 04 października 2017 10:01
Witold Bańka o pobiciu piłkarzy Legii Warszawa: Kluby nabierają wody w usta, przymykają oko Nie ma żadnej tolerancji dla bandytyzmu - zapewnia Witold Bańka. (fot. PTWP)

Minister sportu Witold Bańka odniósł się do sprawy pobicia piłkarzy Legii Warszawa przez jej własnych kibiców. Stanowczo podkreślił, że nie będzie tolerancji dla tego typu zachowania.

- Nie było, nie ma i nie będzie tolerancji dla bandytyzmu, chamstwa na stadionach – tak skomentował minister sportu Witold Bańka na antenie RMF FM sprawę pobicia piłkarzy przez kibiców Legii Warszawa.

Dodał, że problem z chuligaństwem w Polsce jest m.in. dlatego, że niektóre kluby piłkarskie nabierają wody w usta i zamiast walczyć z bandytyzmem, przymykają na to oko.

- Jeśli kibice funkcjonują, szczególnie ci w środowisku patriotycznym, wykonują kawał dobrej roboty w zakresie edukacyjnym, to jak najbardziej. Natomiast dla bandytów, dla wszelkiego rodzaju aktów przemocy, agresji, nie może być jakiejkolwiek tolerancji – zaznaczył Witold Bańka.

W sprawie pobicia ani piłkarze, ani klub nie złożyli zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Zdaniem ministra to jeden z powodów, dlaczego walka z chuligaństwem w Polsce jest utrudniona.

- I to na pewno utrudnia pracę policji, bo jak wiemy, policja wszczęła z urzędu śledztwo w tym zakresie i warto byłoby współpracować z policją, aby tego rodzaju przypadki wyjaśniać i napiętnować, bo nie ma możliwości, aby była jakakolwiek tolerancja dla tego rodzaju zachowań – podkreślił Bańka.

Czytaj też: Dezubekizacja w Sporcie? Witold Bańka wpisuje ją w szerszy projekt ustawy

Przypomniał, że Polska jako jeden z trzech krajów europejskich ratyfikowała konwencję ds. zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa podczas imprez sportowych – w tym meczów piłkarskich. Zaznaczył, że projekt ten jest aktem prawa międzynarodowego, który intensyfikuje walkę z bandytyzmem na stadionach i tworzy dodatkowe możliwości w tym zakresie, także w oparciu o służby międzynarodowe. Dokument ma pomóc w podjęciu walki z bandytyzmem na poziomie międzynarodowym.

- Jestem przekonany, że stanowcza walka z tego rodzaju postawą zostanie wypowiedziana – zapewnił na koniec minister.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA