REKLAMA

Witold Waszczykowski: Między Polską, a Ukrainą nie ma sporu

  • Autor: PAP/AT
  • 01 grudnia 2017 06:37
Witold Waszczykowski: Między Polską, a Ukrainą nie ma sporu Podjąłem się stworzenia mechanizmów dla pojednania, ale ze strony Ukrainy jest brak odpowiedzi, a nawet regres - stwierdził min. Waszczykowski (fot.shutterstock)

Umówiliśmy się na powstanie Forum Współpracy Polsko-Ukraińskiej. Forum nie spotyka się, bo nie ma chęci po stronie ukraińskiej - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.

Nie ma sporu Polska-Ukraina; Jest jednostronne niedotrzymanie uzgodnień historycznych przez Ukrainę - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef MSZ Witold Waszczykowski.

"Umówiliśmy się na powstanie Forum Współpracy Polsko-Ukraińskiej. Forum nie spotyka się, bo nie ma chęci po stronie ukraińskiej - podkreślił minister Witold Waszczykowski.

Dodał, że: "prezydent Poroszenko, zaproponował żeby ministrowie po stronie polskiej zaczęli dialog o możliwości stworzenia pojednania na wzór procesu Yad Vashem".

Czytaj też: Tusk: Ostry spór z Ukrainą, izolacja w UE - strategia PiS czy plan Kremla

"Podjąłem się stworzenia mechanizmów dla pojednania, ale ze strony Ukrainy jest brak odpowiedzi, a nawet regres" - stwierdził min. Waszczykowski w rozmowie z "Rz".

"Ukraiński IPN podjął tymczasem decyzję o przerwaniu ekshumacji szczątków Polaków - ofiar. To Ukraina tworzy problemy w relacjach z Polską, nie odwrotnie" - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA