REKLAMA

Witold Waszczykowski o możliwej kontroli granic w 2016 roku

  • Autor: GP
  • 22 stycznia 2016 07:37
Witold Waszczykowski o możliwej kontroli granic w 2016 roku Witold Waszczykowski (fot. twitter.com)

•  21 stycznia wieczorem szef MSZ, na antenie TVN BiŚ nie wykluczył, że Polska zawiesi działanie porozumień z Schengen o otwartych granicach.
• Powodem takiej decyzji mogą być nadchodzące ważne wydarzenia międzynarodowe w Polsce, a także kryzys imigracyjny.
• Minister podkreślił w wywiadzie, że stosunki polsko-niemieckie mają się dobrze.

- Być może tu i ówdzie trzeba będzie wprowadzić czasowe zawieszenie i kontrolę granic z powodu dużego napływu ludzi - mówił Waszczykowski. Zaznaczył, jednak, że skala na jaką w Polsce mogą być zastosowane te rozwiązania nie będzie duża. Wspomniał, że w przeszłości już sięgano po takie rozwiązanie.

Witold Waszczykowski przypominał, że Polska stoi przed co najmniej dwoma wielkimi wydarzeniami w roku 2016. Wymienił Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i szczyt NATO w Warszawie.

- Nie wykluczamy, ze wprowadzimy kontrole graniczne na kilkanaście dni ze względów bezpieczeństwa. Ale to nie znaczy zawieszenia Schengen - podkreślił szef polskiej dyplomacji. Wspomniał, że sytuacja imigrantów także może wpłynąć na swobodny przepływ ludzi.

Rozmowa ponad to dotyczyła bieżących relacji między Polską i Niemcami. Co było związane z wizytą niemieckiego odpowiednika ministra Waszczykowskiego w Polsce.

Przeczytaj o spotkaniu Witolda Waszczykowskiego i szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera.

Waszczykowski podkreślał w ostatnich dniach, że stosunki polsko-niemieckie są dobre i intensywne. Sam fakt spotkania z ministrem Steinmeierem świadczy o woli współpracy obu krajów, ocenił szef polskiego MSZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA