REKLAMA

Witold Waszczykowski o sytuacji w Katalonii: Zabrakło głosu "rzekomej twarzy UE" Donalda Tuska

 • Autor: MN
 • 03 października 2017 09:39
Witold Waszczykowski o sytuacji w Katalonii: Zabrakło głosu "rzekomej twarzy UE" Donalda Tuska Zabrakło głosu Unii Europejskiej - mówi o sytuacji w Katalonii Witold Waszczykowski. (fot. MSZ/Twitter)

Szef MSZ Witold Waszczykowski twierdzi, że zabrakło działania Unii Europejskiej i Donalda Tuska w sprawie referendum w Katalonii. Dodaje, że polski rząd będzie się rozstawał z ludźmi związanymi ze służbami PRL i zapewnia, że podchodzi spokojnie do zapowiedzianego protestu kobiet ws. in vitro.

Chcemy się rozstać z tymi pracownikami, którzy są wskazani przez IPN albo sami się przyznali, że pracowali kiedyś w PRL-owskich służbach specjalnych - mówił w porannej rozmowie w RMF FM minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Dodał, że planowany jest przegląd kadr, ale stwierdził, że „to nie są czystki".

- Duża część ambasadorów została wymieniona, w następnych dwóch miesiącach zostanie wymieniona kolejna grupa ok. 10-12 ambasadorów - zapowiedział.

Waszczykowski skomentował też nieuznawane przez Madryt referendum niepodległościowe w Katalonii. Zdaniem szefa MSZ „zabrakło działania Komisji Europejskiej w czasie procesu, który był przygotowawczy do referendum".

- Zabrakło głosu Unii Europejskiej, zabrakło głosu na przykład rzekomej twarzy Unii Europejskiej, czyli Donalda Tuska, który powinien negocjować, moderować i jednać – powiedział Waszczykowski.

Minister Waszczykowski skomentował też zapowiedziany na dziś czarny protest kobiet.

Czytaj też: Prawo aborcyjne zostanie zaostrzone?

Komentując protest przeciwko aborcji sprzed roku, szef polskiej dyplomacji powiedział: - Wszyscy byliśmy zaskoczeni w ubiegłym roku skalą tego protestu, gwałtownością, czasem brutalnością, wulgarnością.

Odnosząc się do protestu zapowiedzianego na dzisiaj w sprawie in vitro, Waszczykowski powiedział, że podchodzi do tego spokojnie.

- To jest prosocjalny rząd, nie ma powodów, żeby protestować przeciwko temu rządowi - stwierdził na antenie RMF FM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • rudnicki 2017-10-04 18:22:45
  Skąd Waszczykowski może wiedzieć, co w tej sprawie robi albo nie robi Tusk?
 • odwszawiacz 2017-10-03 14:50:34
  Do do mendy: Jesteś w błędzie, bo nie masz pojęcia kim jest Tusk i jego sojusznicy. To nie są argumenty przeciwko zachodowi a tylko Tuskowi i jego sitwie. Dzisiejsze władze rządowe i parlamentarne nie stoją przeciwko zachodowi a takim gnidom jak Tusk i ty, baranie. To ty i twoja formacja skończycie tak jak komuniści a Prawo i Sprawiedliwość rośnie w siłę u mądrych ludzi i patriotów, nie zdrajców i sprzedawczyków Polski za judaszowe srebrniki. Szkoda dalej pisać do ciebie, bo i tak nic nie zrozumiesz.
 • do mendy 2017-10-03 14:14:28
  Do odwszawiacz menda: Dokładnie tak samo komuna argumentowała przeciwko zachodowi. Nawet te same słowa. Jesteście dokładnie tacy sami jak komuna i skończycie jak komuna kiedy ci których przekupiliście zrozumieją że ta transakcja się nie opłaca.
 • odwszawiacz 2017-10-03 13:13:50
  Tusk, nie był i nie jest "twarzą" UE. Ten sprzedawczyk, zdrajca i oszust, działający swego czasu w białych rękawiczkach o "mały włos" nie zdążył, sprzedać Polski i Polaków kapitałowi w Berlinie, Brukseli i Paryżu a teraz ryje po cichu tak aby obalić demokratycznie wybrany Sejm, Senat, Rząd i Prezydenta. To gnida na miarę XXI wieku.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA