REKLAMA

Witold Waszczykowski: Polacy chcieli zmian dlatego zmieniamy ustrój państwa

  • Autor: PAP/AT
  • 18 lipca 2017 08:16
Witold Waszczykowski: Polacy chcieli zmian dlatego zmieniamy ustrój państwa Waszczykowski ocenia, że to wizyta Trumpa w Polsce dała polityczne dyrektywy do działania w dwóch sferach (Witold Waszczykowski, fot.msz.gov.pl)

Polacy, dając nam władzę, chcieli zmian. Dlatego zmieniamy ustrój państwa – podkreśla minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Szef MSZ pytany w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" o to, czy nie niepokoją go relacje Donalda Trumpa oraz jego najbliższego otoczenia z Rosją i rosyjskim wywiadem mówi, że to są wewnętrzne sprawy USA. - Jeśli potwierdzą się takie problemy, które doprowadziły na przykład do dymisji gen. Flynna, to może to rzutować na funkcjonowanie tej administracji, ale ma nadzieję, że tak się nie stanie - odpowiada "Rzeczpospolitej" szef MSZ.

Mówiąc o biznesach, które udało się załatwić Polsce z USA podczas wizyty Trumpa, Waszczykowski ocenia, że to była wizyta, która dała polityczne dyrektywy do działania w dwóch sferach: współpracy wojskowej, ewentualnego zakupu sprzętu amerykańskiego oraz możliwości zakupu gazu skroplonego z USA. Eksperci w obu dziedzinach, jak czytamy, zaczną wkrótce rozmawiać o komercyjnych zasadach przeprowadzenia tych transakcji.

Czytaj też: Wizyta Donalda Trumpa ma fundamentalne znaczenie dla obszaru transatlantyckiego

Pytany, czy opłaca się nam kupować gaz ze Stanów Zjednoczonych minister podkreślił, że to się okaże po tym, jak będzie wyglądała komercyjna oferta. Zapowiedział, że będziemy twardymi negocjatorami, a interes musi się opłacać Polsce. Pod względem politycznym transakcja jest pewniejsza, dlatego że dostawca jest przewidywalny i uniezależnia nas od Rosji, ale oczywiście musi się też spinać komercyjnie - zaznacza szef MSZ w wywiadzie dla "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • zielonybarszcz 2017-07-18 12:22:06
    W tytule powyższego artykułu Szanowna Redakcja, moim zdaniem celowo popełniła "błąd" pisząc, że Waszczykowski powiedział: "zmieniamy ustrój państwa". A jeśli nawet by tak powiedział, to Redakcja dobrze wie, że przy pomocy ustawy można zmienić tylko USTRÓJ SĄDÓW a nie USTRÓJ PAŃSTWA. Uważam to za kolejny element szarej a nawet czarnej propagandy anty PiS uprawianej przez niniejszy portal, którego jestem czytelnikiem od dłuższego czasu. Wiem też, że nie jedna piąta kolumna działa w tym - Naszym Kraju, "gdzie lokaj nosi wino a złodziej nosi frak."REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA