REKLAMA

Witold Waszczykowski spotkał się z ambasadorem Czarnogóry

  • Autor: PAP/GP
  • 08 lutego 2016 12:55
Witold Waszczykowski spotkał się z ambasadorem Czarnogóry Gmach MSZ w Warszawie (fot.: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• MSZ informuje, że w poniedziałek (8 lutego) minister Witold Waszczykowski spotkał się z Ramizem Bašiciem, ambasadorem Czarnogóry w Polsce.
• Rozmowa dotyczyła współpracy Czarnogóry do NATO i Unii Europejskiej.
• Ważnym tematem, który minister i ambasador podkreślili w bilateralnych rozmowach jest fala uchodźców z Bliskiego Wschodu, która przetacza się przez Bałkany.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że Witold Waszczykowski spotkał się w poniedziałek (8 lutego) z Ramizem Bašiciem, ambasadorem Czarnogóry w Polsce.

Komunikat resortu głosi:

- Minister Witold Waszczykowski spotkał się dzisiaj w MSZ z Ramizem Bašiciem, ambasadorem Czarnogóry w Polsce. Dyskusja poświęcona była relacjom dwustronnym oraz akcesji Czarnogóry do NATO i Unii Europejskiej.

-Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Polska zawsze wspierała aspiracje euroatlantyckie Czarnogóry. Minister Waszczykowski wyraził także nadzieję, że członkostwo w NATO przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa zarówno Czarnogóry jak i całego regionu.

-Poniedziałkowe spotkanie było również okazją do omówienia sytuacji w regionie Bałkanów Zachodnich oraz kwestii kryzysu migracyjnego.

Przeczytaj: Beata Szydło w Budapeszcie

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA