REKLAMA

Witold Waszczykowski spotkał się z doradcą prezydenta USA

 • Autor: PAP/JS
 • 17 marca 2017 18:36
Witold Waszczykowski spotkał się z doradcą prezydenta USA Witold Waszczykowski (fot: MSZ/twitter.com)

O relacjach polsko-amerykańskich i perspektywach zacieśniania współpracy z nową administracją USA rozmawiał szef MSZ Witold Waszczykowski z Ralphem Eugenem Reedem Jr, doradcą ds. religijnych prezydenta USA Donalda Trumpa - podało biuro rzecznika prasowego MSZ.

"Stany Zjednoczone są kluczowym sojusznikiem Polski - podkreślił minister Waszczykowski w rozmowie z bliskim współpracownikiem amerykańskiego prezydenta" - czytamy w komunikacie.

"W ocenie szefa polskiego MSZ głównym filarem stosunków USA i Polski pozostaje współpraca w zakresie bezpieczeństwa i obrony, choć, jak zaznaczył szef MSZ, należy pamiętać też o jej wymiarze politycznym i gospodarczym" - podkreślono.

MSZ informuje, że minister Waszczykowski wyraził także nadzieję, iż współpraca dwustronna pod rządami nowej administracji amerykańskiej będzie się rozwijała równie owocnie, jak dotychczas.

Ralph Reed, członek rady konsultacyjnej ds. religii prezydenta Donalda Trumpa, przebywał w Polsce w ramach wizyty studyjnej dla chrześcijańskich liderów politycznych, dziennikarzy i artystów z USA, współorganizowanej przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ oraz Fundację Jonny'ego Danielsa "From the Depths" - informuje MSZ. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • arco 2017-03-19 19:53:52
  Spotkanie z Psychiatra bylo by lepiej dla POLSKI.
 • pl 2017-03-18 13:57:41
  Spotkanie odbędzie się na San Escobar z Ryzykiem???
 • Stacho G.-Stańczyk 2017-03-17 21:19:35
  Zanim uwaga, najpierw cytata: "W ocenie szefa polskiego MSZ głównym filarem stosunków USA i Polski pozostaje współpraca w zakresie bezpieczeństwa i obrony, choć, jak zaznaczył szef MSZ, należy pamiętać też o jej wymiarze politycznym i gospodarczym" - podkreślono." O gospodarce tylko "pamiętać"? Swego czasu ówczesny kandydat na prezydenta USA, Clinton, nagabywany o poboczne tematy, zareagował: "Po pierwsze - GOSPODARKA , głupcze". To tak się spodobało realistycznie myślącym Amerykanom, że powierzyli mu urząd prezydenta. Kiedy ci, "co som przy(wódce) III R P" zrozumieją, że to właśnie GOSPODARKA jest PODSTAWĄ wszystkiego: pracy i dobrobytu obywateli, pełnej "kasy państwowej" i siły państwa, a nie czymś, o czym należy tylko "pamiętać"? Na pożyczkach daleko się nie zajedzie. Najwyżej do krachu państwa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA