REKLAMA

Witold Waszczykowski spotkał się z wiceministrem spraw zagranicznych Słowacji

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 stycznia 2016 19:17
Witold Waszczykowski spotkał się z wiceministrem spraw zagranicznych Słowacji Tematami rozmów ministrów były przygotowania do szczytu NATO w Warszawie oraz współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej (fot. msz.gov.pl)

· Tematem rozmów ministrów były przygotowania do szczytu NATO w Warszawie.
· Poruszono także kwestię współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.
· Podczas swojej wizyty w Warszawie minister Slobodník wziął udział w IV Polsko-Słowackim Forum Dyskusyjnym.

Witold Waszczykowski spotkał się dzisiaj (27 stycznia) z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich Słowacji Igorem Slobodníkiem.

Tematami rozmów ministrów były przygotowania do szczytu NATO w Warszawie oraz współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej. - Nasz dialog będzie bardzo aktywny w najbliższych miesiącach ze względu na dynamiczny rozwój sytuacji w Europie i naszym bezpośrednim sąsiedztwie oraz zbliżający się Szczyt NATO w Warszawie, słowacką prezydencję w Radzie EU oraz polskie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej – zaznaczył minister Witold Waszczykowski.

- Polska i Słowacja są bliskimi sąsiadami i partnerami w Grupie Wyszehradzkiej – dodał  

Ministrowie omówili także bieżące sprawy europejskie, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki migracji i sytuacji na Ukrainie. - Polska jest kluczowym partnerem Słowacji. Mamy wspólne stanowisko wobec najważniejszych kwestii na agendzie międzynarodowej - to znakomita podstawa, abyśmy wspólnie pracowali nad wzmacnianiem Grupy Wyszehradzkiej, UE i NATO – ocenił minister Slobodník.

Podczas swojej wizyty w Warszawie minister Slobodník wziął udział w IV Polsko-Słowackim Forum Dyskusyjnym, którego gospodarzem jest podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk. Głównymi tematami tegorocznego Forum były: polityka bezpieczeństwa i współpraca wyszehradzka.

Jak przypomina MSZ, Polsko-Słowackie Forum Dyskusyjne jest dorocznym spotkaniem organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Ośrodkiem Studiów Wschodnich oraz Slovak Foreign Policy Association (SFPA). Spotkania ekspertów rządowych i pozarządowych z obu państw, podczas których dyskutowane są kluczowe zagadnienia dla współpracy dwustronnej i wielostronnej, odbywają się naprzemiennie na terytorium Polski i Słowacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA