REKLAMA

Wizyta Donalda Trumpa korzystna dla Polski?

  • Autor: PAP/AT
  • 11 lipca 2017 06:37
Wizyta Donalda Trumpa korzystna dla Polski? Wg połowy badanych Polaków wizyta Trumpa podniesie notowania Polski na forum UE (Donald Trump już w Polsce, fot.prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski)

Ponad połowa badanych Polaków uważa, że wizyta Donalda Trumpa przyniesie Polsce korzyści.

Aż 59 proc. badanych zgadza się z amerykańskim prezydentem, że wartości chrześcijańskie są ratunkiem dla Zachodu - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Gazeta przypomina, że podczas przemówienia w Warszawie prezydent USA kilka razy podkreślał, że warunkiem przetrwania świata zachodniego jest powrót do wartości chrześcijańskich. Wskazywał m.in. na konieczność ochrony życia ludzkiego, pielęgnowanie rodziny.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rz", z Donaldem Trumpem zgadza się aż 59 proc. Polaków. Inne zdanie ma 36 proc. badanych.

Ponad połowa (52 proc.) badanych uważa, że wizyta Trumpa przyniesie Polsce jakieś korzyści. Odmiennego zdania jest 41 proc. respondentów, a tylko 7 proc. nie ma zdania na ten temat.

W sondażu gazeta pytała też o to, czy wizyta Trumpa podniesie notowania Polski na forum UE. Równo połowa badanych uważa, że tak będzie. Jedna czwarta twierdzi, że nasza pozycja w UE spadnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA