REKLAMA

Wizyta Jaglanda i Timmermansa w Polsce. Szydło: Będą mogli zobaczyć, że demokracja ma się dobrze

  • Autor: PAP/jm
  • 01 kwietnia 2016 22:04
Wizyta Jaglanda i Timmermansa w Polsce. Szydło: Będą mogli zobaczyć, że demokracja ma się dobrze Premier Beata Szydło: "- Bardzo się cieszę, że będzie i pan przewodniczący Jagland, i pan przewodniczący Timmermans". (fot. PTWP)

- Dobrze, że przyjeżdżają. Będą mogli zobaczyć, że w Polsce demokracja ma się bardzo dobrze, że nic złego tutaj się nie dzieje - tak premier Beata Szydło odniosła się do bliskiej wizyty sekretarza generalnego Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda i wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

Jagland spotka się 4 kwietnia z najwyższymi władzami Polski, w tym z prezydentem Andrzejem Dudą i szefową rządu. Z kolei 5 kwietnia w Polsce będzie przebywał wiceszef KE Frans Timmermans.

- Bardzo się cieszę, że będzie i pan przewodniczący Jagland, i pan przewodniczący Timmermans. Przed nami jest też wizyta pana przewodniczącego (KE Jean-Claude - PAP) Junckera, który przyjedzie jeszcze w kwietniu do Polski. Dobrze, że przyjeżdżają, dobrze, że będą mogli zobaczyć, że w Polsce demokracja ma się bardzo dobrze; że będą mogli zobaczyć, że nic złego tutaj się nie dzieje. Myślę, że taka rozmowa jest potrzebna - powiedziała premier w TVP Info.

Pytana, czy jeśli chodzi o spór wokół Trybunału Konstytucyjnego widzi "światełko w tunelu", zaapelowała o porozumienie i konsensus.

- Propozycja pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, zaproszenie do dialogu pozostałych przedstawicieli partii politycznych, jest przede wszystkim pokazaniem tego, że my autentycznie szukamy rozwiązania problemu, już od początku tego sporu. Pan premier Jarosław Kaczyński powiedział w tej chwili jasno: dogadajmy się, porozmawiajmy, Polska potrzebuje porozumienia i kompromisu. Wszystko jest w tej chwili w rękach polityków - powiedziała.

Dodała, że "ze strony Prawa i Sprawiedliwości, i rządu, i Sejmu jest pełna otwartość". - Muszą dołączyć do nas politycy opozycji - podkreśliła.

Jagland podczas swej wizyty ma omawiać m.in. sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego. Z informacji RE wynika, że w czasie dwudniowego pobytu będzie rozmawiał także z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, a także wicepremierem, ministrem kultury Piotrem Glińskim. Ma się też spotkać z przedstawicielami organizacji pozarządowych. W komunikacie RE podkreślono, że w czasie wizyty zostanie poruszona kwestia opinii Komisji Weneckiej na temat zmian w TK, a także zmian prawnych dotyczących mediów publicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA