REKLAMA

Wizyta Mateusza Morawieckiego na Malcie odwołana

  • Autor: PAP/JS
  • 07 kwietnia 2017 14:49
Wizyta Mateusza Morawieckiego na Malcie odwołana Mateusz Morawiecki nie uda się na Maltę. (fot.mf.gov.pl)

Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego na Malcie została odwołana - poinformował rzecznik MF Łukasz Świerżewski dziennikarzy.

Zaznaczył, że Polskę na tzw. nieformalnym Ecofinie, który odbywa się w tym kraju, reprezentuje wiceszef MF Piotr Nowak.

Jednym z tematów tzw. nieformalnego Ecofinu, czyli Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych UE, która odbywa się w piątek i sobotę na Malcie, jest przyszłość UE. Malta przewodniczy obecnie Unii Europejskiej.

W spotkaniu biorą udział ministrowie finansów państw UE. Na piątek zaplanowano m.in. dyskusję na temat możliwości rozwoju i wyzwań stojących przed strefą euro oraz o przyszłości UE, w kontekście opublikowanej niedawno tzw. Białej Księgi Komisji Europejskiej. Będzie to pierwsza okazja, by ministrowie finansów mogli wspólnie przedyskutować zawarte w dokumencie możliwe scenariusze dla Wspólnoty oraz przedstawić swoje stanowiska.

Ponadto ministrowie mają rozmawiać o dotykającym systemy bankowe niektórych krajów Unii problemie niespłacanych kredytów bankowych oraz propozycjach jego rozwiązania.

Kolejny dyskutowany temat to możliwe zachęty do inwestowania w Afryce Północnej, co jest szczególnie ważne w kontekście dotykającego UE problemu związanego z migracją z tego regionu. Ministrowie finansów zostali także zaproszeni do dyskusji na temat międzynarodowego systemu podatkowego, jego zmianach i roli w tworzeniu lepszych warunków dla wzrostu gospodarczego oraz roli UE w kształtowaniu tego systemu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA