REKLAMA

Wkrótce w Warszawie spotkanie Grupy Wyszehradzkiej

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lipca 2016 12:49
Wkrótce w Warszawie spotkanie Grupy Wyszehradzkiej

• Wkrótce w Warszawie odbędzie się spotkanie szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej, wśród tematów rozmów będą m.in. reformy w Unii Europejskiej - poinformowała premier Beata Szydło.
• Jej zdaniem, Brexit pokazał, że nie sprawdza się dotychczasowa polityka elit UE.

"Już wkrótce odbędzie się tutaj, w Warszawie spotkanie szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej, będziemy rozmawiać również o tych koniecznych reformach i zmianach. Nie ulega wątpliwości, że Unia Europejska wymaga reformy i to dogłębnej reformy" - powiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej.

Szefowa rządu mówiła o reformie Unii pytana przez dziennikarzy o wywiad lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego dla "Rzeczpospolitej". Dziennik zapytał prezesa PiS, czy rząd prowadzi rozmowy w sprawie proponowanej przez niego reformy UE; lider PiS zaznaczył, że według jego wiedzy, która nie musi być pełna, "takie prace w tej chwili się nie toczą". "Ale toczą się rozmowy na innym poziomie. Poprosiłem ważnego polskiego prawnika, by przygotował nowe traktaty" - powiedział lider PiS.

Czytaj też: Waszczykowski, Szydło, Błaszczak i Macierewicz podsumowują szczyt NATO

Premier Szydło powiedziała, że rozmawiała z Jarosławem Kaczyńskim na temat reform w Unii. "W tej chwili dopiero praca się rozpoczęła, więc kiedy będzie już gotowy efekt, to będziemy o tym rozmawiać. Na pewno będzie to też ogromne przedsięwzięcie pod względem dyplomatycznym, zaangażowania m.in. resortu pana ministra Waszczykowskiego" - dodała premier.

Jej zdaniem, Brexit pokazał, że nie sprawdza się polityka prowadzona dotychczas przez elity UE. "I dzisiaj jest ten moment, i ten czas, kiedy trzeba mówić o koniecznych zmianach, po to, żeby zachować jedność UE, po to, żeby wzmocnić UE, po to, żeby ona się mogła rozwijać. I to jest ten moment, ten czas, kiedy Polska chce odgrywać tutaj bardzo ważną i aktywną rolę" - powiedziała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA