REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: Konieczne jest zawieszenie broni w parlamencie

  • Autor: PAP/MN
  • 20 grudnia 2016 11:13
Władysław Kosiniak-Kamysz: Konieczne jest zawieszenie broni w parlamencie Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje zawieszenie broni w parlamencie. (fot. PSL)

• Trzeba usiąść do stołu rozmów, trzeba spotkać się w gronie na pewno jak najszerszym wszystkich liderów partii politycznych obecnych w Sejmie i rozpocząć rozmowy - powiedział we wtorek, 20 grudnia, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Dodatkowo szef PSL zaproponował w parlamencie zawieszenie broni, powołując się na wydarzenia w Berlinie czy Ankarze.

We wtorek na antenie TVN24 Kosiniak-Kamysz mówiąc w kontekście poniedziałkowego zamachu w Berlinie, ale też wydarzenia w Ankarze zaproponował uspokojenie emocji w parlamencie i "zawieszenie broni".

Poproszony o wyjaśnienie, na czym miałoby polegać "zawieszenie broni", odpowiedział, że "jeżeli dzisiaj media wrócą do Sejmu, będą mogły relacjonować to, co się dzieje, czyli będzie informacja i kontrola medialna nad pracami parlamentu, nie ma powodu zostawać na sali plenarnej na czas świąt i Nowego Roku". "Trzeba usiąść do stołu rozmów, trzeba spotkać się w gronie na pewno jak najszerszym wszystkich liderów partii politycznych obecnych w Sejmie i rozpocząć rozmowy" - dodał.

Dodał również, że posłowie PSL w weekend także byli na sali plenarnej, ale "jeżeli dzisiaj wracają media, to już nas tam po prostu nie będzie". Jak tłumaczył, efekt, który miał być osiągnięty, czyli "sprawowanie nadzoru i kontroli przez media, dostęp do informacji dla obywatela" został osiągnięty.

We wtorek, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przestają obowiązywać ogłoszone ostatnio zmiany w dostępie dziennikarzy do budynków Sejmu RP - poinformowała na swej stronie internetowej Kancelaria Sejmu.

"Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, z dniem dzisiejszym przestają obowiązywać ogłoszone ostatnio zmiany w dostępie dziennikarzy do budynków Sejmu RP. Nie zmieniają się także zasady dotyczące organizacji pracy i poruszania się dziennikarzy w budynkach Sejmu i Senatu" - głosi komunikat.

Czytaj też: PiS wymieni Marszałka Sejmu?

Dziennikarze są wpuszczani do Sejmu od godz. 10. we wtorek. Ci, którzy mają stałe przepustki mogą, tak jak dotychczas, wchodzić wejściem D5, natomiast przedstawiciele mediów, posiadający tylko przepustki jednorazowe, wchodzą jednym z wejść do gmachu Senatu.

Na korytarzu głównym Sejmu znajduje się tzw. stolik dziennikarski, przy którym pracują sprawozdawcy sejmowi; są również stanowiska stacji telewizyjnych. Zamknięta jest natomiast galeria sali posiedzeń Sejmu, na której znajduje się m.in. loża dziennikarska. Na terenie Sejmu nadal przebywają wzmocnione siły policyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA